UA

Кропачов Віталій p

Власник групи компаній "УКРДОНІНВЕСТ"

Кропачов  Віталій
Дата рождения: 10.10.1973

Віталій Кропачов – український бізнесмен, власник групи компаній "УКРДОНІНВЕСТ" з активами у вугільній, машинобудівній, будівельній і транспортній галузях, медіа.

Місце народження. Освіта. Народився 4 жовтня 1973 року у місті Торез (нині Чистякове) Донецької області. Має вищу освіту.

Бізнес. Перший серйозний досвід роботи отримав на посаді комерційного директора "Торзького заводу наплавних твердих сплавів". В нульових займався вугільним та логістичним бізнесом на Донбасі.

У 2010 році обраний депутатом Донецької обласної ради.

У 2014 році переїхав до Києва і продовжив займатися вугільним бізнесом. Кропачов викупив кілька збагачувальних фабрик на підконтрольній частині Донбасу, а у 2017 році придбав у Ігоря Гуменюка та партнерів шахту "Краснолиманська", яка з часом стала одним з найуспішніших вугільних підприємств України.

У 2017 році налагодив співпрацю з китайською машинобудівною компанією Sany Heavy Industries, яка виробляла обладнання для видобутку вугілля. Хотів організувати виробництво китайської техніки в Україні.

У 2019 році разом з інвестором Millstone & Со Робертом Квітковським почав розвивати медіанапрямок. Того ж року Кропачов придбав у партнера ТОВ «Інфо24», яке володіє ліцензією на супутникове мовлення з логотипом "ТВі", та ТОВ "ТРК "Погода ТБ"", яке володіло ліцензією телеканалу Business на цифрове ефірне мовлення в мережі "Зеонбуду".

У тому ж 2019 році Кропачов купив канал "Так TV", який має супутникову ліцензію, оформлену на компанію ТОВ "Так ТВ центр плюс".

У грудні 2021 року придбав компанію "Ера продакшн".

Влітку 2022 року придбав компанію "Корона Санрайс", яка володіла цифровою ліцензією на трансляцію "4 каналу".

У 2023 році запустив телеканал Ukraine World News.

Суспільна діяльність. У 2014 році брав участь у створенні добровольчого батальйону "Шахтарськ", який боровся за повернення окупованих територій на Донбасі під контроль України. За проукраїнську позицію сепаратисти відібрали у Кропачова бізнес та розгромили його офіс.

У березні 2022 року компанія "Ера продакшн" надала свої потужності для забезпечення цифрової трансляції телемарафону після ракетної атаки Росії на телевежу у Києві.

Влітку 2022 року організував табір під Переяславом для вимушених переселенців з Донбасу, де розмістили 150 людей, які втратили житло через війну. Також бізнесмен допомагає дітям, які постраждали через російську агресію.

Сім'я. Одружений, має доньку та сина.

27.01.2023 р.