RU

АрселорМіттал Кривий Ріг

АрселорМіттал Кривий Ріг
Офіційна адреса компанії: 50095, Дніпропетровська обл., Кривий Ріг, вул.Орджонікідзе, 1
Офіційний телефон компанії: +38 (0564) 78-53-09

АрселорМіттал Кривий Ріг або ArcelorMittal Kryvyi Rih (Криворізький металургійний завод імені В. І. Леніна, до 2005 р. - Криворіжсталь, у 2005-2007 роках - Міттал Стіл Кривий Ріг) - гірничо- металургійний комбінат ; публічне акціонерне товариство; найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України (частка ринку металопродукції - 20%). Експорт здійснюється до Центральної Азії, країн Перської затоки, а також до Африки та Європи.

Діяльність ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" охоплює виробничий ланцюжок від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. Включає такі виробництва: коксохімічне, гірничо-збагачувальне, шахтоуправління з підземного видобутку руди та металургійне. Своєю чергою, металургійне складається з аглодоменного, сталеплавильного та прокатного переділів.

Підприємство спеціалізується на виробництві арматурної сталі та катанки зі звичайних та низьколегованих марок сталей, а також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий та фасонний прокат, доменний шлак.

Історична довідка. Історія комбінату бере свій початок із 4 серпня 1934 року, коли було отримано перший чавун на доменній печі №1.

У грудні 1957 року на введеному в експлуатацію 35-тонному конвертері отримано першу післявоєнну криворізьку сталь. Завод став підприємством із повним металургійним циклом.

У грудні 1974 року введено в експлуатацію найпотужнішу у світі доменну піч (№ 9) корисним об'ємом 5000 кубометрів.

У 1996-му почалася реструктуризація комбінату. Новокриворізький ГЗК увійшов до складу Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату Криворіжсталь на правах структурного підрозділу. Було створено агропромисловий комплекс. У 1997 році до комбінату приєднано коксохімічний завод.

У 2001-му на базі окремих виробничих потужностей рудоуправління ім. Кірова утворено шахтоуправління із підземного видобутку руди як окремий підрозділ комбінату.

У 2004-му підприємство стає відкритим акціонерним товариством Криворізький гірничо-металургійний комбінат. У тому ж році уряд України дозволив консорціуму, створеному структурами політиків та бізнесменів Ріната Ахметова та Віктора Пінчука (зятя другого президента Леоніда Кучми), приватизувати найбільший меткомбінат за $803 млн.

У 2005 році, після Помаранчевої революції та зміни в країні влади, за рішенням суду підприємство проходить процес реприватизації. Тоді ж після проведеного Фондом держмайна України відкритого аукціону підприємство входить до складу міжнародної компанії Міттал Стіл, яка запропонувала за нього $4,8 млрд.

У 2007-му комбінат переходить до складу корпорації АрселорМіттал (ключовий співвласник – англійський бізнесмен індійського походження, мільярдер Лакшмі Міттал). Назва підприємства змінюється з ВАТ "Міттал Стіл Кривий Ріг" на ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

15.04.2024 р.