FONDY – український бізнес, також відомий, як FONDY.UA, що надає послуги на ринку платіжних сервісів. 

FONDY – платіжна платформа, за допомогою якої підприємці можуть виконувати фінансові операції та приймати оплати з багатьох країн світу. За допомогою сервісів Fondy проводяться платежі за послуги і товари десятків тисяч різних компаній, волонтерських проєктів та фондів.

Компанія взаємодіє з представниками та гравцями eCommerce, SaaS, з різними маркетплейсами, платформами, HoReCa, EdTech, благодійними фондами. Гнучка система сервісів налаштована на потреби користувачів FONDY.  

Історія створення та розвитку FONDY. Бренд FONDY було створено у 2014 році, в Україні, в м. Києві. Спочатку це була ідея, яку реалізовували шість однодумців. Зараз компанія об’єднує понад 100 фахівців, що працюють в Україні та Європі. Бренд Fondy представляє товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Елаєнс». Компанію заснувала Валерія Вагоровська. Вона є кінцевим бенефіціаром. Fondy – платіжна система, що працює як з юридичними особами, так і приватними особами-підприємцями, що мають реєстрацію на території України, але приймають платежі з країн Європи чи Великої Британії.  

У 2023 році компанія отримала оновлену ліцензію Національного банку України. Згідно з ліцензією, платежі з іноземних карт йдуть через Україну за умови конвертації тільки в національну валюту – гривню. ТОВ «Фінансова компанія «Елаєнс» має українську реєстрацію, отже податки сплачує в Україні.

Компанія співпрацює з міжнародними організаціями, з 2017 року є членом Європейської бізнес асоціації (EBA) та smefinanceforum.org.

Про роботу FONDY детально. Компанія Валерії Вагоровської працює майже з усіма картковими системами, які мають реєстрацію в Україні, на кшталт Visa, Mastercard, Apple Pay, Google Pay. 

Продажі за допомогою FONDY – це глобальні розрахунки, взаємовідносини з усім світом. Компанія забезпечує платежі у понад 150 світових валютах та надає можливості отримати оплати від клієнтів з багатьох країн. Прийом платежів з іноземних карт проводиться через банківську систему України з конвертацією і тільки в гривні.

Один договір про роботу з FONDY може об’єднувати роботу з чотирма банками-еквайрами в Україні. Конверсія платежів FONDY – понад 98%. 

Платформа надає можливість приймати платежі онлайн і офлайн, продаючи на сайті та без нього. Завдяки no-code рішенням FONDY почати приймати оплати можна без залучення розробки та складних інтеграцій. Або ж вибудувати власну логіку для систематичного прийому онлайн-платежів SDK-бібліотекою та API.

Усім клієнтам FONDY доступний безкоштовний ПРРО – просунуте онлайн-рішення, що автоматично фіскалізує онлайн-продажі і передає дані на сервер ДПС.

Fondy Terminal – це власна розробка компанії за підтримки Visa. Застосунок перетворює звичайний телефон на Android на надсучасне платіжне рішення для прийому оплат, що є сучасною та зручною альтернативою банківським POS-терміналам.

Проєкти компанії. У 2020 році разом з партнерами компанії було запущено проєкт «Гра в довгу». Це соціальний освітній проєкт, націлений на допомогу українським підприємцям у здобутті професійної бізнес освіти. Було проведено два сезони, протягом яких в проєкті взяли участь 14 000 підприємців. Уже анонсовано набір на третій сезон «Гри в довгу».

Восени 2023 FONDY провели офлайн конференцію conf 1.0 за участі представників українських бізнесів. Подія зібрала понад 100 підприємців, на ній відбулася презентація нових продуктів FONDY та партнерів платформи. 

12.03.20024 р.