RU

Година Землі

Година Землі
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 30 Березня (Остання субота березня. У 2024 році – 30 березня)

Година Землі - (англ. Earth Hour) - міжнародна екологічна акція, організована Всесвітнім фондом дикої природи (World Wide Fund for Nature, WWF), що проводиться щороку в одну з останніх субот березня, та закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, з 8.30 до 9.30 вечора, як символ їхньої прихильності до збереження планети. Акція спрямована на те, щоб привернути увагу до екологічних проблем планети. Кожен житель землі може зробити свій, нехай невеликий, посильний внесок у справу захисту довкілля - достатньо вимкнути всі електричні прилади на одну годину і провести одну годину без електрики.

Час Земли

Історія. Година Землі є щорічною міжнародною акцією, яка привертає увагу до наслідків зміни клімату. Уперше захід було організовано Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, і він отримав світову підтримку у 2008 році. Україна приєдналася до заходу 2009 року.

Всесвітній фонд дикої природи, який організовує щорічний захід Година Землі, прагне зупинити деградацію природного середовища Землі. Фонд також націлений на побудову майбутнього, в якому люди живуть у гармонії з природою. Організація функціонує через мережу більш ніж 90 офісів у більш ніж 40 країнах по всьому світу. Його перший офіс було засновано в місті Морж, Швейцарія, 11 вересня 1961 року.

Як це було? Година Землі стартувала в Сіднеї, Австралія, у 2007 році. У цій події брали участь 2,2 мільйона будинків і підприємств, вони вимкнули свої вогні протягом однієї години, щоб продемонструвати свою позицію щодо зміни клімату. Через рік Година Землі стала глобальним рухом із понад 100 мільйонами людей у 35 країнах, які брали участь у 2008 році в екологічній акції. Пам'ятки, як-от міст Харбор-Брідж у Сіднеї, Сі-Ен Тауер у Торонто, міст Золоті Ворота в Сан-Франциско, і Колізей Риму, всі стояли в темряві в Годину Землі. У березні 2009 року акція Година Землі стала наймасовішою в історії людства - за оцінками WWF, до неї долучилося понад мільярд жителів планети. Година Землі у 2011 році об'єднала вже близько 2 млрд. учасників у 135 країнах світу. Відтоді подія дедалі більше набирає обертів, і до неї долучається все більше людей, міст і країн.

Що роблять люди? Мільйони людей вимикають світло на Годину Землі о 8:30 вечора (20:30) у їхній місцевий час в останню суботу березня. Будинки та пам'ятки від Європи до Азії, у Північній і Південній Америці стоять у темряві протягом години.

Час Земли из космоса

В акції беруть участь не лише прості громадяни, громадські та політичні лідери, а й найбільші комерційні підприємства, які символічно жертвують заради порятунку планети своїм прибутком. Йдеться про надання людям голосу про майбутнє планети та про те, що потрібно працювати разом, щоб створити стале майбутнє для планети Земля.

В Україні до кампанії долучилися понад 50 міст і селищ, зокрема Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава та інші. У сучасному суспільстві дуже важливо кожному замислитися над тим, що він може зробити для збереження довкілля, дбайливо використовувати природні ресурси, адже проблема забруднення стає дедалі складнішою в усьому світі. Що ми можемо посильно зробити для подолання проблеми зміни клімату та досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному жителю зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації України.

Година Землі: користь чи дурість. Скептики вважають акцію марною, бо вона не економить електрику. Але WWF зазначає, що метою заходу не є заощадження електрики. Година Землі має символічне значення і не може помітно поліпшити екологічну ситуацію на Землі, але це свято, на думку організаторів, допоможе зрозуміти жителям нашої планети, що економія електроенергії, зрештою, дасть змогу зменшити шкідливі викиди в атмосферу і дасть можливість кожній небайдужій людині зробити свій внесок у збереження здоров'я нашої планети.

На сьогодні Година Землі є наймасовішою громадською акцією в історії людства.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі