RU

День адвокатури

День адвокатури
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine

День адвокатури – професійне свято працівників адвокатури України. Відзначається щорічно, 19 грудня.

Історія. Це свято встановлено у грудні 2002 року указом президента №1121/2002.

Відповідно до закону "Про адвокатуру", адвокатура України "є добровільним професійним громадським об'єднанням, покликаним згідно з Конституцією України сприяти захисту прав, свобод та представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу".

Адвокатом може бути людина, яка має вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України або відповідно до міжнародних договорів України дипломом іншої країни, стаж роботи в галузі права не менше двох років, володіє державною мовою, склала кваліфікаційні іспити, отримала в Україні свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняла Присягу адвоката України.

Адвокат не може працювати у суді, прокуратурі, нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління. Адвокатом не може бути особа, яка має судимість.

Адвокат повинен зберігати адвокатську таємницю. Водночас адвокат має захищати не будь-який інтерес свого підзахисного, а лише законний.

Метою встановлення свята є визнання великого суспільного значення цього правозахисного інституту в Україні. Ефективність діяльності адвокатури є чітким показником рівня демократії в державі, а також її політичної та економічної стабільності.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі