RU

День боса

День боса
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 16 Жовтня (16 жовтня)

День боса або День шефа (англ. Boss' Day) – професійне свято керівників колективів усіх рівнів, від бригадира до президента країни та відзначається щорічно, 16 жовтня. Традиційно у це свято співробітники дякують своїм босам за те, що вони були добрими і справедливими протягом усього року. День боса присвячений усім роботодавцям та дає можливість покращити зв'язок між роботодавцями та їхніми співробітниками.

День босса в Украине Історія. Ідея відзначати професійне свято керівників усіх категорій належить США. У 1958 році Патриція Бейс Хароскі (Patricia Bays Haroski), яка робота секретарем у державній страховій компанії (State Farm Insurance Company) у Дірфілді, штат Іллінойс, запропонувала нове свято – День шефа. Дату святкування 16 жовтня Патриція обрала не випадково, вона працювала секретарем у свого батька, який народився саме 16 жовтня, і вона вважала його зразковим босом. Хароскі вважала, що День боса відіграє важливу роль у покращенні відносин між роботодавцем та співробітником. Патрісія Хароскі зареєструвала "День національного боса" у Торгово-промисловій палаті США у 1958 році. Чотири роки по тому, 1962 року, губернатор штату Іллінойс Отто Кернер підтримав ініціативу Хароскі і офіційно затвердив свято День начальника. Цю традицію підтримали багато країн, свято поширилося по всьому світу, і сьогодні його відзначають не лише у США, а й у Великій Британії, Австралії та Південній Африці.

З днем шефа. У міжнародний День шефа співробітники дарують своїм керівникам подарунки: це можуть бути квіти чи сувеніри, а іноді жартівливі розіграші. День директора - можливість висловити подяку вашому начальнику, і неважливо це жінка або чоловік.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі