RU

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Дати проведення: 15 Лютого (15 февраля)

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав - відзначається 11 лютого 2004 року. Ця дата присвячена до дня виведення радянських військ з Афганістану 1989 року.

Історія. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлений указом президента України Леонідом Кучмою 2004 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою надання почестей громадянам України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав.

Цей день присвячений пам'яті військовослужбовців та воїнів-інтернаціоналістів, які брали участь у врегулюванні військових конфліктів на території іноземних держав.

Для вшанування було обрано 15 лютого, оскільки цього 1989 року з Демократичної Республіки Афганістан було виведено останні радянські війська. Лише в ДРА за 10 років участі у військовому конфлікті на боці афганського уряду, який боровся з повстанцями-моджахедами, Радянський Союз втратив убитими понад 15 тисяч людей, серед яких було багато солдатів і офіцерів з України. Так звані "санітарні втрати" - майже 54 тисячі поранених, контужених і травмованих, 416 тисяч хворих.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 30 Травня 2024г (Чт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі