RU

День Європи (український)

День Європи (український)
Дати проведення: 9 Травня (9 травня)

День Європи - відзначається в Україні щорічно 9 травня.

Історія свята. Цього дня у 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об'єднання повоєнних європейських держав задля їхнього розвитку та процвітання в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об'єднаної Європи.

В Україні свято встановили у 2003 році указом президента Леоніда Кучми з урахуванням стратегічного курсу України на зближення з країнами Європейського Союзу та подальший вступ до ЄС. Відзначалося свято в третю суботу травня.

8 травня 2023 року Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає втрату чинності попереднього документа від 19 квітня 2003 року "Про День Європи". "Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки та стабільності на європейському континенті, підтверджуючи відданість ідеалам і цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об'єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначатиметься щорічно 9 травня спільно з державами Європейського Союзу".

Традиційно з нагоди Дня Європи на центральних площах Києва та великих міст країни (Харкова, Одеси, Запоріжжя тощо) організовуються та проводяться святкові заходи, презентації історії та культури країн Європи, концерти популярної музики за участю українських та європейських виконавців.

У столиці щороку на День Європи відкривається "Європейське містечко", в якому посольства країн ЄС та українські громадські організації поширюють інформацію про Євросоюз. Тут же можна скуштувати традиційні страви, взяти участь у тематичних конкурсах тощо.

Австрійський павільйон у "Європейському містечку" приваблює відвідувачів завдяки відомому "Віденському кафе" у поєднанні з австрійською музикою та культурою, Бельгія організовує мовні уроки та пропонує скуштувати уславленого бельгійського пива, Велика Британія розповідає про свої традиції, культуру та пропонує взяти участь у майстер-класах із шотландського танцю під справжню волинку, Данія пропонує зануритися у світ дитинства і згадати казки Ганса Крістіана Андерсена, Греція навчає всіх охочих грецькій абетці, Естонія пропонує гостям туристичні брошури, Ірландія дає змогу послухати традиційну ірландську музику та посмакувати відомими ірландськими напоями "Гіннес", "Джеймсон" і "Бейліс", Італія показує лялькові театральні вистави і т.д.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі