RU

День геолога

День геолога
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 7 Квітня (Перша неділя квітня. У 2024 році – 7 квітня)

День геолога - професійне свято працівників геології, геофізики, геодезії та картографії України. Відзначається щорічно у першу неділю квітня.

Історія свята. Цей день святкують люди, які цікавляться сучасними фізичними процесами, що відбуваються в надрах і на поверхні планети, чия професія пов'язана з дослідженням будови та історії нашої планети. В основному геологи вивчають гірські породи, які несуть у собі великий обсяг інформації про розвиток Землі. Саме завдяки геологам ми дізнаємося про особливості життя на Землі у минулі століття і навіть тисячоліття.

Свято виникло завдяки ініціативній групі радянських геологів, серед яких був  вчений О.Л. Яншин. День геолога в СРСР засновано указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 р. на відзначення заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни. Свято припадає на першу неділю квітня, що пов'язано з початком підготовки до літніх робіт та зборів в експедиції.

Після розпаду СРСР від Дня геолога не відмовилися, тому його і досі святкують. Зараз це свято вважається також професійним днем усіх людей, що працюють у сфері видобутку корисних копалин.

В Україні свято встановлено у 1995 році указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників геології, геодезії та картографії України.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі