День геолога - професійне свято працівників геології, геофізики, геодезії та картографії України. Відзначається щорічно у першу неділю квітня.
Історія свята. Цей день святкують люди, які цікавляться сучасними фізичними процесами, що відбуваються в надрах і на поверхні планети, чия професія пов'язана з дослідженням будови та історії нашої планети. В основному геологи вивчають гірські породи, які несуть у собі великий обсяг інформації про розвиток Землі. Саме завдяки геологам ми дізнаємося про особливості життя на Землі у минулі століття і навіть тисячоліття.
Свято виникло завдяки ініціативній групі радянських геологів, серед яких був вчений О.Л. Яншин. День геолога в СРСР засновано указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 р. на відзначення заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни. Свято припадає на першу неділю квітня, що пов'язано з початком підготовки до літніх робіт та зборів в експедиції.
Після розпаду СРСР від Дня геолога не відмовилися, тому його і досі святкують. Зараз це свято вважається також професійним днем усіх людей, що працюють у сфері видобутку корисних копалин.
В Україні свято встановлено у 1995 році указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників геології, геодезії та картографії України.
Westinghouse сертифікував українську компанію як виробника компонентів ядерного палива Бізнес 11:10
Як зберегти пам’ятки архітектури від руйнації та забуття Бізнес 11:00
Сікорський: Туреччина й Китай могли б стати посередниками у переговорах України та Росії Новини 10:36
Трамп пообіцяв Мерцу "рішуче" підтримувати Німеччину у сприянні миру в Україні Новини 10:23
Нова пошта закрила останнє відділення в Костянтинівці: до міста наближається фронт Бізнес 10:18