RU

День інженерних військ

День інженерних військ
Розмінування (Фото - Оперативний ЗСУ)
Дати проведення: 3 Листопада (3 листопада)

День інженерних військ – національне професійне свято всіх працівників та військовослужбовців інженерних військ України, яке відзначається в Україні щорічно 3 листопада.

Історія. Це професійне свято започатковано у жовтні 1999 року указом президента Леоніда Кучми, "враховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави".

Після розпаду СРСР та створення Збройних Сил незалежної України було розроблено Програму будівництва та розвитку інженерних військ ЗС України. Її основні принципи - створення нового угруповання та органів управління, удосконалення організаційно-штатної структури, бойової та мобілізаційної готовності, позбавлення застарілої та зайвої техніки, поступове укомплектування військ новими зразками, у тому числі подвійного призначення (для вирішення завдань військового та мирного часу).

Як повідомляло видання Міноборони "Військо України", на інженерні війська у мирний час покладено виконання дуже відповідальних завдань. Серед основних - виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів (у т.ч. збережених з часів Великої Вітчизняної війни), участь в охороні гідротехнічних споруд, мостів під час льодоходів та паводків, спільно з МНС - у ліквідації наслідків стихійних лих, у миротворчих місіях. Крім того, дуже гостро постає питання утилізації та знищення застарілих боєприпасів.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі