RU

День Інтернету

День Інтернету
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 4 Квітня (4 квітня)

Міжнародний день Інтернету щорічно відзначається 4 квітня - у день смерті святого Ісидора Севільського, покровителя учнів та студентів, який створив першу в історії енциклопедію "Етимологія" у 20 томах. Дата 4.04 дуже схожа на помилку HTTP 404.

У багатьох країнах світу щорічно святкується День Інтернету – мета цього свята полягає в тому, щоб показати можливості нових технологій для підвищення рівня життя людей, надаючи їм глибше розуміння технологій та його функцій.

Історія Інтернету. Інтернет – це всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж. День интернета Система має ще кілька назв - "всесвітня мережа" і "глобальна мережа". Поява Інтернету дозволила зробити життя більшості людей більш цікавим та насиченим, а також суттєво спростило його. Дослідження у сфері передачі почалися на початку 1960-х років. У 1969 році розробка комп'ютерної мережі була доручена Каліфорнійському університету в Лос-Анджелесі, Стенфордському дослідному центру, Університету Юти та Університету штату Каліфорнія в Санта-Барбарі. Комп'ютерна мережа була названа ARPANET (англ. Advanced Research Projects Agency Network), і в 1969 році в рамках проєкту мережа об'єднала чотири вказані наукові установи. Потім мережа ARPANET почала активно зростати та розвиватися, її почали використовувати вчені з різних галузей науки. Це стало початком нової епохи історія розвитку людської цивілізації.

У 1988 році був створений протокол Internet Relay Chat (IRC), який дозволив спілкуватися в мережі в реальному часі. У 1989 році в Європі, у стінах Європейської ради з ядерних досліджень (ЦЕРН) народилася концепція Всесвітньої павутини. Її запропонував знаменитий британський учений Тім Бернерс-Лі, він же протягом двох років розробив протокол HTTP, мову HTML та ідентифікатори URI. А через рік у 1990 році вперше до інтернету підключилися за допомогою телефонної лінії. До 1991 року всесвітня павутина стала загальнодоступною в інтернеті. Тоді ж було затверджено стандарт для сторінок www (World Wide Web).

У 1998 році католицька церква визнала всесвітню мережу скарбницею людського знання.

Хто є покровителем Інтернету. У 1999 році католицька церква представила на посаду покровителя Інтернету кілька кандидатів - Святий Ісидор, свята Текла та святий Педро Регаладо. Всемирный день интернета На початку лютого 2001 року з'явилася інформація (з посиланням на голландського єпископа Антоона Хуркманса) про те, що святим покровителем Інтернету Папа Римський Іван Павло II обрав святого Ісидора Севільського. Ісидор Севільський став тимчасовим покровителем. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем Інтернету, Іван Павло II сказав, що Інтернет – це і є своєрідна енциклопедія людських знань. Католицький святий Ісидор Севільський - іспанський єпископ, який жив у 560-636 роках. Він першим представив роботи Аристотеля в Іспанії, був реформатором та людиною широких поглядів. Ісидор Севільський вважається першим енциклопедистом, який зробив істотний внесок в історію середньовіччя. Він є автором 20-томної праці "Етимологія" (Etymologiae). Це була, по суті, перша у світі енциклопедія. У ній, з метою пояснення сенсу та походження слів, було зібрано величезний матеріал, що охоплює всю суму знань епохи. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй роботі систему перехресних посилань, що віддалено нагадує гіперпосилання, які використовуються у мережі.

Так сталося, що жодна з дат не стала традиційною для всього світу і в деяких країнах було встановлено свої дати святкування Дня Інтернету. Наприклад, у Росії було обрано день 30 вересня, в Узбекистані 29 квітня.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі