RU

День винахідника та раціоналізатора

День винахідника та раціоналізатора
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 21 Вересня (Третя субота вересня. У 2024 році – 21 вересня)

День винахідника і раціоналізатора - професійне свято винахідників і раціоналізаторів, яке відзначають в Україні щорічно, у третю суботу вересня.

Історія свята. День винахідника і раціоналізатора засновано указом президента у 1994 році. Відзначається щорічно в третю суботу вересня.

Професійне свято тих, хто за допомогою своєї діяльності є частиною інноваційного потенціалу. Зокрема, українських винахідників і розробників, інженерно-технічних і наукових працівників тощо. А також тих, хто сприяє реалізації інноваційного потенціалу та просуванню вітчизняних розробок на вітчизняному та закордонних ринках.

Зараз у країні реєструють не так багато винаходів, як колись у СРСР або тепер у США. Проте кількість винахідників, зареєстрованих охоронних документів (патентів), заявок на них з року в рік збільшується.

Щодо галузевого розподілу, то заявки, які подаються до Укрпатенту, стосуються переважно електроніки, машинобудування, зв'язку, харчової, легкої промисловості, органічної хімії, останнім часом - ще й високих технологій. Крім того, активно патентують методи боротьби з різними захворюваннями, медичний інструментарій, а також способи лікування травами та препаратами з них.

Який портрет українського винахідника: це науковці чи Кулібіни, народні умільці? У Держдепартаменті інтелектуальної власності України кажуть, що, як правило, винахідники - це люди, які працюють в університетах, інститутах. Але є й Кулібіни. Наприклад, молодий чоловік із Житомира придумав мишку для комп'ютера, що надівається на палець. Він отримав від компанії Philips грант на $100 тис.

До речі, патент на вічний двигун в Україні теж є, виданий він у середині 1990-х. Його ідея полягає в русі особливої речовини, яка на поверхні води поглинає повітря, занурюється, віддає повітря, знову спливає і так далі.

На сьогодні в Україні ведуться Державний реєстр патентів на винаходи, Державний реєстр патентів на корисні моделі, Державний реєстр патентів на промислові зразки, Державний реєстр патентів на секретні винаходи, База даних "Перспективні винаходи України" тощо. Вони перебувають у віданні Держслужби інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 2 Травня 2024г (Чт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі