Міжнародний день праці - свято, яке відзначають у 143 країнах (зокрема, в Україні) 1 травня або в перший понеділок травня. В Україні 1 травня оголошено вихідним днем.
Історія. День міжнародної солідарності трудящих, що "прижився" з радянських часів, ще називають Днем праці, а в народі - першотравневими святами, Первомаєм. В Україні, згідно з Кодексом законів про працю, 1 травня є вихідним.
Згідно з історичними довідками, 1 травня 1886 року в американському місті Чикаго відбувся масовий страйк робітників, які вимагали встановлення 8-годинного робочого дня замість 15-годинного. Він закінчився зіткненнями з поліцією і кровопролиттям.
Через три роки, у липні 1889-го, у Парижі відбувся конгрес II Інтернаціоналу, де вирішили вважати 1 травня Днем міжнародної солідарності трудящих. Конгрес запропонував щорічно відзначати цей день демонстраціями із соціальними вимогами. Відтоді він став носити не стільки соціальний, скільки політичний характер: знак протесту робітників проти так званих класових ворогів. У Радянському Союзі використовувався з метою пропаганди праці та робітничих професій, з головної трибуни країни з промовами виступали вожді. Традиційно 1 травня на всій території СРСР з нагоди цього державного свята організовували і проводили масові демонстрації, серед атрибутів яких були транспаранти, червоні прапорці, повітряні кулі, квітучі гілки яблуні.
У наш час свято відзначається в десятках країн. У деяких із них його часто використовують для проведення політичних мітингів і демонстрацій. Раніше в Україні організаторами таких заходів виступали, як правило, представники комуністичних і соціалістичних партій, профспілки.
Малюк звільнив топчиновника Лойфа після розслідування журналістів – пресслужба СБУ Новини 11:07
Глава МЗС Німеччини хоче посилити безпеку в Балтійському регіоні: Ситуація хитка Новини 10:20
Яка розкіш очікує на новоспеченого американського папу і чи буде він скромним, як його попередник Життя 10:00
Президент Франції та інші члени "коаліції охочих" прибули до Києва Новини 08:47