RU

День незалежності США

День незалежності США
Джерело фото: view.phtmliStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 4 Липня (4 липня)

День незалежності США (англ. IndependenceDay) - день підписання Декларації незалежності США у 1776 році, яка проголосила незалежність США від Королівства Великої Британії. Це свято, яке американці називають просто - "Четверте липня", є федеральним святом, що ознаменувало ухвалення Декларації 4 липня Континентальним конгресом. Він заявив, що тринадцять американських колоній вважають себе новою нацією, Сполученими Штатами Америки і більше не є частиною Британської імперії.

День незалежності Америки - це національний день Сполучених Штатів.

День независимости в США Історія свята. Під час американської революції юридичне відокремлення тринадцяти колоній від Великої Британії у 1776 році фактично відбулося 2 липня, коли другий Континентальний Конгрес проголосував за затвердження резолюції про незалежність, яка була запропонована до розгляду в червні Річардом Генрі Лі від Вірджинії. На той час жителі 13 британських колоній, які розташовувалися вздовж східного узбережжя сьогоднішньої території Сполучених Штатів, вели війну з англійським королем і парламентом у зв'язку з тим, що Парламент Великої Британії у 1764 році випустив "Закон про валюту". Цей закон забороняв адміністрації американських колоній емісію своїх власних, нічим не забезпечених і безконтрольно надрукованих грошей, і зобов'язав їх надалі сплачувати всі податки золотими і срібними монетами. Іншими словами, закон насильно перевів колонії на золотий стандарт. У 1775 році почалася війна.

"Комітет п'яти" на чолі з Томасом Джефферсоном підготував Декларацію незалежності. Конгрес обговорив і переглянув формулювання Декларації, затвердивши її, нарешті, двома днями пізніше 4 липня. Уперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими.

Від самого початку американці святкували національне свято 4 липня, за датою, зазначеною в широко висвітлюваній Декларації, а не 2 липня, коли резолюцію було схвалено на закритому засіданні Конгресу.

Історики довго сперечалися, чи підписали члени Конгресу Декларацію незалежності 4 липня, хоча Томас Джефферсон, Джон Адамс і Бенджамін Франклін усі пізніше писали, що вони підписали це того дня. Більшість істориків дійшли висновку, що Декларацію було підписано майже за місяць після її ухвалення 2 серпня 1776 року, а не 4 липня, як це прийнято вважати.

История праздника День Независимости

Святкування Дня незалежності. Цей день зазвичай асоціюється з феєрверками, парадами, барбекю, карнавалами, ярмарками, пікніками, концертами. Свято знамените і бейсбольними іграми, сімейними зустрічами, політичними промовами і церемоніями, а також різними іншими громадськими заходами, присвяченими історії, уряду і традиціям Сполучених Штатів.

Як і в інших літніх заходах, святкування часто відбувається на відкритому повітрі. 4 липня є федеральним святом, тому цього дня зачиняються деякі федеральні установи (такі, як поштова служба і федеральні суди).

Сім'ї часто відзначають його, приймаючи у себе друзів або відвідуючи пікніки чи барбекю. Багато хто використовує переваги вихідного дня, щоб зібратися з родичами або друзями. Декорації (наприклад, розтяжки, повітряні кулі та одяг) зазвичай пофарбовані в червоний, білий і синій кольори американського прапора. Паради часто проводять вранці, перед сімейними зустрічами, тоді як феєрверки проводять увечері після настання темряви в парках і на міських площах.

День независимости Америки

Феєрверки часто супроводжуються патріотичними піснями, як-от національний гімн "Прапор, усипаний зірками", "Боже, бережи Америку", "Америка прекрасна", "Моя країна", "Ця земля - це твоя земля", "Зірки та смуги назавжди". У північно-східних штатах популярними є "Янкі Дудл", а в південних штатах "Діксі".

У деяких штатах феєрверки під забороною або обмежені дозволеними розмірами і типами через міркування безпеки. Крім того, місцеві погодні умови можуть диктувати, чи дозволено продаж або використання феєрверків.

Салют з однієї зброї для кожного штату в Сполучених Штатах, званий "салютом союзу", стріляє в День незалежності опівдні на будь-якій військовій базі.

У 2009 році в Нью-Йорку був найбільший феєрверк у країні, вибухнуло понад 22 тонни піротехніки. Інші головні феєрверки відбуваються в Чикаго на озері Мічиган, у Бостоні на річці Чарльз, у Сент-Луїсі на річці Міссісіпі, у Сан-Франциско над затокою Сан-Франциско і на Національній алеї у Вашингтоні, округ Колумбія.

Цікаві збіги в день 4 липня в Америці. За збігом, і Джон Адамс, і Томас Джефферсон, обидва, які брали участь у підписанні Декларації, що пізніше стали президентами Сполучених Штатів, померли одного дня: 4 липня 1826 року, коли святкували 50-ту річницю ухвалення Декларації.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі