RU

День довкілля

День довкілля
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 20 Квітня (Третя субота квітня. У 2024 році – 20 квітня)

День довкілля - національне екологічне професійне свято з охорони довкілля, яке відзначається в Україні щороку в третю суботу квітня.

Історія. День довкілля встановлений в Україні у 1998 році відповідним указом президента Леоніда Кучми і відзначається щороку в третю суботу квітня.

"Народженню" свята передувала ініціатива громадських організацій та органу влади, що називався на той час Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, розвивати діяльність, розпочату Всеукраїнською акцією "Дерево - Життя". Ця акція проводилася в 1997-1998 рр. у третю неділю квітня і полягала в залученні населення до благоустрою та озеленення населених пунктів, пам'ятних місць.

Зі встановленням Дня довкілля в Україні мало що змінилося ідеологічно: місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування пропонувалося разом із підприємствами, установами та організаціями залучати широкі верстви населення та проводити цього дня комплекс заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрій населених пунктів і прилеглих до них територій, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об'єктів тощо.

Сьогодні більшість громадян відвикла від масових заходів з благоустрою населених пунктів, які називалися суботниками або недільниками. Найчастіше про них нагадують лише акції, що проводяться керівництвом країни і мерами міст. Так, наприклад, 2008 року президент Віктор Ющенко підписав указ про проведення по всій країні "весняної толоки" з озеленення та благоустрою і особисто взяв участь у толоці на території державного дендропарку "Олександрія" в Білій Церкві. А ексмер Києва Леонід Черновецький, вирішивши зробити свій внесок у відновлення суботників, з 2007 року почав видавати розпорядження про проведення весняних двомісячників з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану столиці.

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі