RU

День батька

День батька
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 16 Червня (Третя неділя червня. У 2024 році – 16 червня)

День батька (Father's Day) - щорічне свято на честь татусів, що відзначається в багатьох країнах світу в третю неділю червня.

Історія виникнення свята. Уперше його відсвяткували у США 19 червня 1910 року. З ініціативою заснувати свято Дня батька виступила жінка, на ім'я Сонора Додд із міста Спокан, штат Вашингтон. У 1909 році на церковній службі з нагоди Дня матері Сонора Додд замислилася про те, що подібне свято має бути й у чоловіків. Батька Сонори звали Вільям Смарт, він сам виховував шістьох дітей після того, як його дружина померла під час пологів. Добропорядний Вільям був батьком-одинаком і виховував своїх дітей на фермі, мужньо переносячи всі тяготи долі. Для Сонори він був прикладом мужньої, люблячої, порядної людини. Вона мріяла висловити подяку своєму батькові, а разом з ним і всім люблячим татам, які беруть участь у вихованні дітей, і з ідеєю створення татового дня вона звернулася в міську мерію, і там її ініціативу підтримали. Було ухвалено рішення відзначати День батька в місті 5 червня, у день народження Вільяма Смарта. Але до призначеної дати не встигли закінчити всі приготування, тому свято перенесли на 19 число. Незабаром свято, яке дочка присвятила своєму батькові на знак вдячності та подяки за любов, стало популярним і в інших містах США.

У 1966 році президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом. Згодом воно стало міжнародним днем батька, оскільки його підхопили й інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей.
Международный день отца

Традиції свята. У міжнародне свято тата заведено носити троянди - червоні, якщо батько живий, білі - якщо він помер. Цього дня влаштовують сімейні урочистості та дарують своїм батькам подарунки. За традицією, під час щорічних урочистостей держава та пересічні громадяни поспішають надати підтримку татам із низькими доходами, які самі виховують своє чадо.

Слідом за США третя неділя червня стала важливим днем у Великій Британії, Нідерландах, Франції, Китаї, Японії та інших країнах. Багато країн встановили для святкування всесвітнього дня тата свої дати: німці відзначають його в день Вознесіння Господнього, австралійці - у першу неділю вересня, італійці - 19 березня.

День тата в Україні. 8 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив указ президента про призначення загальнонаціонального Дня батька. День батька тепер відзначають щорічно в третю неділю червня. В указі зазначено, що таке рішення "сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім'ї як основи суспільства", а також "підвищенню статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей".

Фото: iStock/Global Images Ukraine

Свята сьогодні
Сьогодні 28 Травня 2024г (Вт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі