RU

День працівника лісу

День працівника лісу
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 15 Вересня (Третя неділя вересня. У 2024 році – 15 вересня)

День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України. Відзначається щорічно в третю неділю вересня.

Історія свята. День працівника лісу як професійне свято в Україні засновано у 1993 році указом президента Леоніда Кравчука на підтримку відповідної ініціативи працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості.

День працівника лісу відзначається щорічно в третю неділю вересня. Це свято тих, хто працює над відродженням лісових масивів і збільшенням площі лісових багатств країни, веде боротьбу із самовільними вирубками лісу та браконьєрством у мисливських угіддях, здійснює наукове забезпечення галузі (УкрНДІЛГА, УкрНДІгорліс), виготовляє сировину та продукцію з деревини.

Традиційно роботи у лісогосподарських підприємств додається до новорічних свят, коли серед населення починається ялинковий ажіотаж. З перших чисел грудня лісогосподарські підприємства впроваджують посилений режим охорони лісових хвойних насаджень, селекційних плантацій та ділянок цінних хвойних порід. За самовільну вирубку ялин передбачено штраф, а також відшкодування збитків.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі