RU

День працівників нафтової та газової промисловості

День працівників нафтової та газової промисловості
Дати проведення: 8 Вересня (Друга неділя вересня. У 2024 році – 8 вересня)

День працівників нафтової та газової промисловості - професійне свято працівників нафтової та газової промисловості, яке відзначають у другу неділю вересня.

Історія свята. Це професійне свято засноване у 1993 році указом президента Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Відзначається щорічно у другу неділю вересня.

Українська історія видобутку та використання нафти і природного газу бере початок у XVIII ст. Саме тоді розпочався промисловий видобуток нафти, а вже у 1909 році на Прикарпатті видобували 2 млн тонн нафти. Газова промисловість бере свій початок із введення в експлуатацію Дашавського газового родовища та будівництва першого газопроводу Дашава - Стрий у 1924 році. Сьогодні Україна належить до країн із дефіцитом власних природних вуглеводневих ресурсів, задовольняючи потребу в газі за рахунок власного видобутку на 23-25%, у нафті - на 12-15%.

Найбільше підприємство на нафтогазовому ринку - Національна акціонерна компанія Нафтогаз України (розвідка родовищ, експлуатаційне буріння, транспортування і зберігання нафти і газу, постачання споживачам). Підприємства, що входять до її структури, видобувають понад 97% нафти і газу в Україні.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі