RU

День працівників освіти

День працівників освіти
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 6 Жовтня (Перша неділя жовтня. У 2024 році – 6 жовтня)

День працівників освіти (День вчителя) - професійне свято засноване у 1994 році указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників освіти України. Україна відзначає День вчителя щорічно в першу неділю жовтня.

Історія свята. Уперше на території колишнього Радянського союзу це свято було засновано у 1965 році указом президії Верховної Ради. Датою свята було визначено першу неділю жовтня щорічно.

Офіційно День вчителя був закріплений у 1980 році Постановою Президії Верховної Ради СРСР "Про святкові та пам'ятні дати".

Свято педагогів на початку жовтня продовжують відзначати в низці країн пострадянського простору: Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Латвії, Україні.

День учителя в Україні. День працівників освіти України відзначають у першу неділю жовтня. Свято встановлено на підтримку ініціативи працівників освіти України згідно з указом президента України №513/94 "Про День працівників освіти" від 11 вересня 1994 року. Святкування і привітання на День вчителя проводяться напередодні в усіх освітніх організаціях країни. Свято День викладача дозволяє учням висловити свою повагу їхнім наставникам. Це свято - подяка педагогам і визнання їхнього довгострокового внеску, який вони вносять у життя кожної людини.

Згідно з офіційною статистикою, на початок навчального 2016-2017 року в Україні працював 657 вищий навчальний заклад (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, Севастополя та частини зони проведення АТО), зокрема 370 закладів I-II рівня акредитації та 287 - III-IV рівня. При цьому загальна кількість учнів в українських вишах становила 1586,7 тис. Кількість аспірантів - 25963, докторантів - 1792.

На початок навчального 2016-2017 року в країні працювало 16,9 тис. загальноосвітніх навчальних закладів (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, Севастополя та частини зони проведення АТО), у яких 438 тис. вчителів давали освіту 3846 тис. учнів.

День учителя у світі. Святкування Всесвітнього дня вчителя було запропоновано ЮНЕСКО у 1994 році.

5 жовтня 1966 року скликана ЮНЕСКО і Міжнародною організацією праці конференція ухвалила Рекомендацію "Про становище вчителів" - перший міжнародний документ, що визначає умови праці наставників. Всесвітній день вчителів входить до системи всесвітніх і міжнародних днів ООН. І відтоді 5 жовтня в багатьох країнах і відзначається національний День учителя.

День педагога покликаний привернути увагу до становища представників цієї професії в суспільстві, їхньої ролі в освіті та розвитку суспільства. Його мета - мобілізувати підтримку вчителів, щоб вони продовжували задовольняти потреби майбутніх поколінь. Понад 100 держав відзначають Всесвітній день учителів.

Святкування національного Дня вчителів укорінилося в багатьох країнах протягом XIX століття; у більшості випадків вони відзначалися на честь місцевого педагога або важливої віхи в освіті. Це основна причина, через яку країни святкують цей день у різні дати, на відміну від багатьох інших Міжнародних днів.

Привітання з Днем учителя. У цей день, як правило, школярі влаштовують урочисті концерти, дарують квіти своїм наставникам. У цей святковий день ми можемо сказати хороші слова нашим вчителям, адже саме вони дають необхідні знання нашим дітям, як колись давали їх нам. Цього дня кожен може висловити свою вдячність, повагу і подяку людині, самовіддану працю яких у вихованні підростаючих поколінь складно переоцінити.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

Свято в інших календарях
Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі