RU

День працівників харчової промисловості

День працівників харчової промисловості
Джерело фото: LIGA.net
Дати проведення: 20 Жовтня (Третя неділя жовтня. У 2023 році – 20 жовтня)

День працівників харчової промисловості - професійне свято працівників харчової промисловості України. Відзначається щорічно у третю неділю жовтня.

Історія свята. День працівників харчової промисловості – це професійне свято засноване у 1995 році указом президента України Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників харчової промисловості, а також професійних спілок.

У червні 2008 року представники харчової промисловості України, об'єднавши свої зусилля для активного захисту та розвитку галузі, створили Всеукраїнську громадську організацію (ВГО) Спілку виробників харчової промисловості. Головні цілі – забезпечити умови для постійного розвитку фабрик та заводів галузі, їх конкурентоспроможність на внутрішньому ринку, а також умови для продуктової експансії на зовнішні ринки.

"До активних дій нас підштовхнула ситуація, що склалася у харчовій промисловості - вона надзвичайно складна. Треба зазначити, що це і різкі зміни на світових продовольчих ринках та вступ України до СОТ. Власне, все це потребує термінового коригування державної політики в агропромисловому комплексі та в харчової промисловості зокрема. Особливо це стосується адаптації законодавства, розробки та гармонізації стандартів технічних регламентів, удосконалення системи держпідтримки, системи оподаткування відповідно до вимог СОТ та ЄС", - наголосив президент ВГО Спілка виробників харчової промисловості Олег Юхновський.

Члени Союзу стверджують, що активні традиції національного сільгоспвиробництва, переробної та харчової промисловості, а також багатий професійний потенціал дають підстави для того, щоб на українському, європейському та багатьох інших ринках домінували високоякісні продукти, виготовлені на українських підприємствах.

Засновниками організації є понад 100 трудових колективів підприємств харчової промисловості України, які об'єдналися у 15 регіональних осередків, з яких 14 – обласні та ще один – в Автономній Республіці Крим.

Окрім територіальних осередків до складу організації увійшли 11 галузевих об'єднань підприємців. Це, зокрема, такі галузеві асоціації, як Укрцукор, Укрмолоко, Укролія, Укркондитер, Спілка оптовиків та виробників алкоголю та тютюну (СОВАТ) та ін.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі