RU

Міжнародний день написання листів та замовлення подарунків у Діда Мороза

Міжнародний день написання листів та замовлення подарунків у Діда Мороза
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine

День замовлень подарунків у Діда Мороза - свято для всіх, хто не втратив віри у чудеса та виконання бажань. Дата святкування – 4 грудня.

Це свято присвячене Новому року. Воно присвячене насамперед тим, хто дуже чекає на це світле і чарівне свято - Новий рік, і вірить у Діда Мороза.

4 грудня в багатьох країнах світу поштамти починають надавати незвичайну послугу – надсилання листів Діду Морозу. Діти з батьками можуть віднести листа та їх бажання будуть обов'язково виконані зимовим чарівником.

Чому саме цього дня – 4 грудня? Адже до Нового року залишилося небагато часу і вже повним ходом розпочинається підготовка до цього чудового свята, до якого, мабуть, не знайдеться байдужих людей. Ми всі перебуваємо в передчутті святкових чудес. Нарядити ялинку, купити новорічні іграшки, подумати про святкове частування та, звичайно ж, загадати бажані подарунки. І часу, якого залишилося трохи до свята, напевно, вистачить, щоб листи дійшли за адресою Діда Мороза.

Новый год Листи Діду Морозу пишуть не лише діти, йому пишуть і дорослі, які ще вірять у казку, а в неї дуже хочеться вірити і, особливо, в цю пору року.

Яких тільки листів не отримував Дід Мороз. Адже до нього звертаються часом і з незвичайними бажаннями. Але казкова пошта Діда Мороза намагається відповісти на всі листи, адресовані срібному чарівнику.

То хто ж був прототипом казкового персонажа? Сучасне уявлення про Діда Мороза є складним сплетенням легенд та вірувань різних часів та народів.

Мороз, Морозко – персонаж слов'янського казкового обрядового фольклору. Він уявлявся ними у вигляді невисокого дідуся з довгою сивою бородою, який бігає полями і викликає стукотом тріскучі морози. У чарівних казках він постає у вигляді чарівного помічника, виступаючи під прізвиськами "Студенець", "Тріскунець", або як дарувальник при правильній поведінці казкового героя.

Дід Мороз – головний казковий персонаж на святі Нового року, східнослов'янський варіант різдвяного дарувальника. Створення канонічного образу Діда Мороза як обов'язкового новорічного персонажа, а не різдвяного свята, відбулося за радянських часів і відноситься до кінця 1930-х років, коли після кількох років заборони знову було дозволено ялинку.

У кожній країні Дід Мороз має різні імена. Прообразом Санта-Клауса є загальнохристиянський святий Миколай Чудотворець (Санта - "святий", Клаус - "Микола", Святий Миколай), відомий своєю благодійністю - допомогою у вигляді таємних подарунків бідним людям, які мають дітей. Спочатку 6 грудня, у день святого Миколая за церковним календарем, у країнах Європи було заведено дарувати дітям подарунки від його імені.

Дед Мороз В українського населення Закарпаття та інших західних областей України на початку XX століття влаштовувалися обходи ряджених напередодні 6 грудня. Очолювана переодягнутим Миколою група хлопців обходила двори, роздаючи подарунки дітям, а неслухняним дітям залишали ціпок як застереження на майбутнє.

Але як би не звали зимового чарівника, всі ми у цей час стаємо трошки дітьми і починаємо вірити в казку. І тому, цього чудового дня напишіть обов'язково лист зимовому чарівнику і допоможіть написати його своїй дитині.

І вірте в дива, і вони обов'язково збудуться.

Адреси резиденцій:

Маєток Святого Миколая: с. Пістинь, Косівський р-н, Івано-Франківська обл., 78633, st.nicholas.estate@gmail.com.

Адреса села Санта Клауса: Santa Claus, Arctic Circle, 96930, Rovaniemi, Finland.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі