RU

День шахтаря

День шахтаря
Дати проведення: 25 Серпня (Остання неділя серпня. У 2024 році – 25 серпня)

День шахтаря - професійне свято працівників вугільної промисловості України. Професійне свято шахтарів спочатку в СРСР, а зараз в Україні, Білорусі, Естонії, Казахстані, Білорусі, Естонії, Росії. Відзначається щорічно в останню неділю серпня.

Історія свята. Це професійне свято засновано у 1993 році указом президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників вугільної промисловості. Відзначається щорічно в останню неділю серпня.

У свої найкращі часи вуглепром України видавав на-гора 218 млн тонн "чорного золота" на рік. Сьогодні в стадії закриття перебувають десятки шахт. Загальна кредиторська заборгованість вугледобувних підприємств станом на травень 2008 року перевищувала 7 млрд.грн. Значна частина боржників - банкрути, які продовжують функціонувати тільки коштом державної підтримки. За останні 16 років чисельність працівників галузі скоротилася на 640 тис.осіб (на 74%). Професія шахтаря залишається серед найважчих, найшкідливіших для здоров'я і найнебезпечніших для життя.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі