RU

День дурня, День сміху 1 квітня

День дурня, День сміху 1 квітня
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 1 Квітня (1 квітня)

День сміху, День дурнів - всесвітнє свято, яке відзначається 1 квітня у багатьох державах та країнах. Під час цього свята заведено розігрувати друзів та знайомих або просто жартувати з них.

Історія. 1 квітня у багатьох країнах світу відзначається День сміху. У деяких державах його вважають за краще називати Днем дурня. Свято це - неофіційне, але завжди веселе. Заведено розігрувати друзів та знайомих, жартувати з них і дарувати смішні подарунки.

Перші згадки про день на честь Бога сміху належать до Стародавнього Риму, де в середині лютого (а не на початку квітня) відзначалося свято безглуздих. Багато тлумачів свят пов'язують зародження першоквітневого свята зі Стародавньою Індією, де 31 березня відзначали свято жартів.

Традиція першоквітневих жартів та розіграшів у Європі з'явилася у XVI столітті. У Франції в 1564 році король Карл IX видав указ, що наказує перенести Новий рік з 1 квітня на 1 січня. Деякі люди продовжували святкувати новий рік 1 квітня, і з них жартували, даруючи їм порожні подарунки. Сонце тим часом перебувало у сузір'ї Риб. З того часу кумедні витівки у Франції стали іменуватися "квітневою рибою".

Є також версія, за якою цьому святу сучасний світ завдячує неаполітанському королю Монтерею, якому на честь свята з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Через рік цар зажадав таку саму. Аналогічної не знайшли, але кухар приготував іншу, що дуже нагадувала потрібну. І хоча король розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. З того часу й увійшли до звичаю першоквітневі розіграші.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі