RU

День посмішки

День посмішки
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 4 Жовтня (Перша п'ятниця жовтня. У 2024 році – 4 жовтня)

Всесвітній день посмішки (World Smile Day) – свято, яке відзначається щорічно першої п'ятниці жовтня.

Історія свята День посмішки. Існуванням цього свята світ завдячує художнику Харві Беллу з Вустера, штат Массачусетс - автору знаменитого "смайлика". Образ жовтого усміхненого обличчя згодом став найвідомішим символом доброї волі та гарного настрою на планеті.

У 1963 році американська страхова фірма "State Mutual Life Assurance Company of America" звернулася з проханням до художника Харві Белла вигадати якийсь яскравий символ - візитну картку компанії. Буквально за десять хвилин Харві придумав та намалював так званий смайлик. Зображення було у вигляді темних овальних очей та складок з боків рота на яскраво-жовтому фоні. Замовники прийняли роботу, заплатили Беллу півсотні доларів, виготовили значки з усміхненим обличчям і роздали всьому персоналу компанії. Успіх такої "візитки" перевершив усі очікування. Клієнти компанії були в захваті від нововведення – буквально за кілька місяців було випущено понад десять тисяч значків. Незабаром миле обличчя з посмішкою стало з'являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку із цим символом.

Смайлик Белл був щасливий, як може бути щаслива творча людина, яка усвідомила, що його твори надовго переживуть її саму. В одному з інтерв'ю художник сказав: "Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодної роботи, яка б, поширившись настільки широко, приносила стільки щастя, радості і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але стало зрозумілим усім."

Але відомим усьому світу смайлик став лише у 1970-ті роки, коли двоє братів з Іспанії вигадали для смайлика слоган "Have a Happy Day". Посмішка з таким девізом одразу стала хітом, і незабаром смайлик з'явився на емблемах, листівках, футболках та бейсболках – одним словом, на всьому, що може бути швидко продано.

Белл ніколи не подавав заявку на товарний знак або авторське право на смайлик і заробив лише $45 за його розробку. Белл вірив, що створений ним смайл давно перестав бути комерційним символом, а став міжнародним символом гарного настрою та посмішки. Тоді він вирішив створити Всесвітній день посмішки, який із 1999 року відзначають у першу п'ятницю жовтня. Белл казав, що цей день неодмінно має бути присвячений гарному настрою. Девізом свята день посмішки стала фраза: "Зроби добре діло. Допоможи хоча б одній людині посміхнутися". Харві Белл помер 12 квітня 2001 року у віці 79 років.

Офіційним спонсором Всесвітнього дня посмішки з 2001 року виступає створена після смерті Харві Белла організація - World Smile Foundation.

Фото: iStock/Global Images Ukraine
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі