RU

Міжнародний день білої тростини

Міжнародний день білої тростини
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine

Міжнародний день Білої тростини - символ незрячої людини був прийнятий у США 15 жовтня з ініціативи Міжнародної федерації сліпих.

Історія свята. Історія білої тростини як символу сліпоти бере початок у 1921 році. У місті Брістолі (Велика Британія) жив молодий професійний фотограф Джеймс Бігс, який після нещасного випадку втратив зір. Треба було розпочинати нове життя, і він почав вчитися самостійно ходити містом за допомогою тростини. Але невдовзі він зрозумів, що на його чорну палицю не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину у білий колір. І вона стала помітною. Це нововведення підхопили всі незрячі не лише Англії, а й усієї Європи, Америки, а згодом і Росії.

Проте в офіційному календарі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) такої дати немає, тож у більшості країн подібні заходи пов'язують із днем народження (13 листопада) Валентина Гаюї – основоположника тифлопедагогіки, першого творця навчальних закладів для сліпих у Франції.

Міжнародним святом День білої тростини був визнаний у 1969 р. загальними зборами Міжнародної федерації сліпих (попередника Світового союзу сліпих) у Коломбо. У всесвітньому масштабі цей день відзначався наступного року.

У 1992 р. Всесвітня спілка сліпих виступила з ініціативою відзначати 15 жовтня як День білої тростини об'єднаних націй, але позитивного рішення досі немає.

Наразі Міжнародний день білої тростини відзначається у багатьох країнах світу. Союзи сліпих намагаються цього дня разом зі зрячими проводити відповідні акції, спрямовані на посилення інтеграції незрячих у суспільство. Вони прагнуть насамперед зацікавити засоби масової інформації, громадськість звернути увагу влади на свої потреби.

В Україні День білої тростини поки що мало відомий.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі