RU

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Всесвітній день боротьби з гепатитом
Джерело фото: depositphotos.com

Всесвітній день боротьби з гепатитом - проводиться щорічно 28 липня під егідою Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитом. Основною метою святкування є прагнення збільшити кількість населення, яке знає про загрозу різних форм гепатиту. Це лише один із чотирьох офіційних днів ВООЗ, присвячених захворюванню, поряд із Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом (24 березня), Всесвітнім днем боротьби з малярією (22 квітня) і Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом (1 грудня).

Історія. На сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я у 2010 р. було вирішено відзначати Всесвітній день боротьби з гепатитом 28 липня. Цей день започатковано з метою забезпечення можливостей для просвітництва та глибшого розуміння вірусного гепатиту як проблеми глобальної громадської охорони здоров'я, а також з метою стимулювання посилених заходів із профілактики та боротьби з цією хворобою в усіх країнах світу.

Цей день надає можливість для привернення уваги до таких конкретних дій у цій галузі, як зміцнення профілактики, скринінгу та боротьби з вірусним гепатитом і пов'язаними з ним захворюваннями; розширення охоплення вакцинацією проти гепатиту В та її інтеграція в національні програми імунізації; а також координація глобальних дій у відповідь щодо гепатиту.

Гепатит є одним із найпоширеніших і найсерйозніших інфекційних станів у світі, але багато людей, включно з особами, які формують політику в галузі охорони здоров'я, залишаються необізнаними щодо його важкого тягаря для глобальної охорони здоров'я.

Щорічно реєструється близько 1,4 млн випадків захворювання на гепатит А. Вірусом гепатиту В інфіковано близько 2 млрд осіб у світі. Близько 130 млн осіб хронічно інфіковані вірусом гепатиту С. Близько 1 млн щорічних випадків смерті зумовлено інфекціями вірусного гепатиту.

Гепатит - це запалення печінки, спричинене, в основному, вірусною інфекцією. Існує п'ять основних вірусів гепатиту, які називаються типами A, B, C, D і E. Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічної хвороби у сотень мільйонів людей і, загалом, є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки.

Причиною гепатиту А та Е зазвичай є вживання в їжу забруднених харчових продуктів або води. Гепатит В, С і D зазвичай розвивається внаслідок парентерального контакту з інфікованими рідинами організму. До найпоширеніших способів передачі цих вірусів входять переливання зараженої крові або продуктів крові, інвазивні медичні процедури з використанням забрудненого обладнання та, щодо гепатиту В, передача від матері дитині під час пологів, від члена сім'ї дитині, а також під час сексуальних контактів.

Майже кожна третя людина у світі (приблизно 2 млрд осіб) інфікована HBV, а кожна дванадцята людина (понад 520 млн осіб) живе з хронічною інфекцією HBV або HBC. Попри те, що більшість людей, інфікованих цими вірусами, не знає про свою інфекцію, у них може розвинутися важка або смертельна хвороба печінки на будь-якому етапі їхнього життя. Не знаючи про свою інфекцію, вони можуть також передавати її іншим людям.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі