RU

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Міжнародний день боротьби за скасування рабства
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 2 Грудня (2 грудня)

Міжнародний день боротьби за скасування рабства - відзначається 2 грудня. Цього дня 1949 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила "Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами".

Історія. Міжнародний день боротьби за скасування рабства пов'язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року.

Генеральна Асамблея у своїй резолюції від 18 грудня 2002 року ухвалила проголосити 2004 рік Міжнародним роком вшанування боротьби з рабством та його скасування. А 28 листопада 2006 року Асамблея ухвалила вважати день 25 березня Міжнародним днем святкування 200-річчя скасування трансатлантичної работоргівлі.

Указом президента Леоніда Кучми від 2002 року "Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян" визначено, що боротьба проти торгівлі людьми (у тому числі міжнародної) є одним із пріоритетних напрямків діяльності правоохоронних органів України.

Протидія торгівлі людьми на національному рівні – комплексна проблема, до вирішення якої залучено співробітників низки міністерств та відомств. З моменту створення у карному розшуку МВС України та в обласних управліннях внутрішніх справ спеціалізованих підрозділів боротьби з злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, головна роль у протидії цьому виду злочинної діяльності відводиться саме цим структурам.

Крім того, з метою ефективного запобігання торгівлі людьми та протидії їй в Україні діє низка міжнародних організацій та мережа цивільних об'єднань.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі