RU

Міжнародний день демократії

Міжнародний день демократії
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 15 Вересня (15 вересня)

Міжнародний день демократії - проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2007 року в резолюції, присвяченій підтримці зусиль урядів з розвитку і зміцнення демократій. Відзначається щорічно 15 вересня починаючи з 2008 року.

Історія. Міжнародний день демократії було запроваджено 8 листопада 2007 року Генеральною Асамблеєю, яка запропонувала державам-членам, усій системі ООН та іншим регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям скористатися приводом і звернути увагу на стан демократії у світі.

Міжнародний день демократії проголошено в ознаменування ухвалення Міжпарламентським союзом у 1997 році Загальної декларації про демократію. Сьогодні Декларація слугує підмогою, коли йдеться про основні принципи демократії, елементи і стандарти демократичного правління та міжнародні аспекти демократії.

Відомо, що проголошенню цього дня активно сприяли країни, які самі щоденно розбудовують і зміцнюють свої демократичні підвалини. Зокрема, пропозицію відзначати цей день і відповідну резолюцію на розгляд Генеральної Асамблеї ООН винесла Міжнародна конференція країн нової та відродженої демократії, через чільне місце в ній займає Катар.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі