RU

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 5 Грудня (5 грудня)

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку - Генеральна Асамблея ООН у 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку, закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як добровольці.

Історія. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку. Організація закликала сприяти підвищенню обізнаності населення про внесок служби волонтерів і тим самим спонукати ще більше людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів як на батьківщині, так і за кордоном (резолюція 40/212 від 17 грудня 1985).

У 2001 році, який був оголошений Міжнародним роком волонтерів, Генасамблея прийняла комплекс рекомендацій про те, як уряди і система ООН могли б підтримати добровільність, і просила їх широко поширити.

Одне з центральних завдань ООН полягає у сприянні забезпеченню вищих стандартів життя, повної зайнятості та умов соціально-економічного прогресу та розвитку. З виконанням цього завдання пов'язано 70% діяльності системи Організації. В основі цієї діяльності лежить віра в те, що викорінення злиднів і повсюдне підвищення рівня добробуту людей є необхідними кроками на шляху створення умов для забезпечення міцного миру в усьому світі.

ООН має унікальні переваги у справі заохочення розвитку. Сфера її діяльності охоплює весь світ, а її всеосяжний мандат передбачає задоволення соціальних, економічних та надзвичайних потреб. Організація не є носієм чиїхось вузьких національних чи підприємницьких інтересів. У виробленні найважливіших стратегічних рішень беруть участь усі країни, багаті та бідні.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі