RU

Міжнародний день цивільної авіації

Міжнародний день цивільної авіації
Джерело фото: depositphotos.com

Міжнародний день цивільної авіації - свято, яке відзначається щорічно, 7 грудня, у день заснування Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

Історія. 6 грудня 1996 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 7 грудня Міжнародним днем цивільної авіації. Організація настійно закликала уряди, а також відповідні національні, регіональні, міжнародні та міжурядові організації вжити відповідних заходів для його святкування цього Дня.

Асамблея Міжнародної організації цивільної авіації (International Civil Aviation Organization, ICAO) - спеціалізованої установи ООН - заснувала цей День у 1992 році з метою привернення уваги до успіхів міжнародної цивільної авіації та їхнього розширення. Цей День став відзначатися з 7 грудня 1994 року у зв'язку з 50-ми роковинами підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, відповідно до якої і була створена ICAO.

Україна стала членом ICAO у вересні 1992 року. З 15 грудня 1999 року - член Європейської конференції цивільної авіації.

В Україні існує Державна авіаційна служба (Державіаслужба), яка є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства інфраструктури України.

Серед завдань Державіаслужби:

- здійснення держконтролю та нагляду за безпекою цивільної авіації;

- сертифікація та реєстрація об'єктів та суб'єктів цивільної авіації, ліцензування їх діяльності;

- проведення розслідування інцидентів із цивільними повітряними суднами, що сталися на території України та за її межами;

- регулювання використання повітряного простору та організація повітряного руху;

- організація повітряних перевезень і т.д.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі