RU

Міжнародний день кооперативів

Міжнародний день кооперативів
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 6 Липня (Перша субота липня. У 2024 році – 6 липня)

Міжнародний день кооперативів - міжнародний день ООН. Відзначається щорічно в першу суботу липня. Мета - привернення уваги світової громадськості до кооперативів і сприяння розширенню партнерських зв'язків між міжнародним кооперативним рухом та іншими суб'єктами міжнародного права, включно з урядами та неурядовими організаціями на всіх рівнях.

Історія. У 1992 році Генеральна асамблея ООН проголосила першу суботу липня 1995 року Міжнародним днем кооперативів (резолюція 47/90 від 16 грудня). Цього дня відзначалося сторіччя Міжнародного кооперативного альянсу - об'єднання організацій, що налічують 760 млн членів кооперативів у 100 країнах світу.

У 1994 році Генасамблея, визнаючи, що кооперативи стають одним із необхідних чинників соціально-економічного розвитку, запропонувала урядам, міжнародним організаціям, спеціалізованим установам і національним та міжнародним кооперативним організаціям щорічно відзначати цей день (резолюція 49/155 від 23 грудня).

Історично початок сучасному кооперативному руху було покладено невеликою групою ткачів, яка створила у 1844 році перший споживчий кооператив в англійському місті Рочдейлі. Так "Товариство справедливих рочдейльських піонерів" стало першим кроком на шляху здобуття трудящими економічної свободи і незалежності. За півстоліття, у 1895 році в Лондоні було створено Міжнародний кооперативний альянс, який став однією з перших неурядових організацій, що тісно співпрацюють з ООН після її заснування у 1945 році.

Сьогодні масштаби діяльності кооперативів варіюються від невеликих і скромних приватних підприємств до великих компаній з багатомільйонним оборотом, що забезпечує зайнятістю понад 100 млн людей. Кооперативи роблять істотний внесок у справу боротьби з бідністю через розвиток зайнятості та соціального захисту своїх членів.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі