RU

Міжнародний день ненасильства

Міжнародний день ненасильства
Джерело фото: Getty Images
Дати проведення: 2 Жовтня (2 жовтня)

Міжнародний день ненасильства - свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН 27 червня 2007 року. Відзначається щорічно 2 жовтня.

Історія. Міжнародний день ненасильства відзначають у день народження Махатми Ґанді, (02.10.1969 - 30.01.1948) - керівника руху за незалежність Індії та основоположника філософії і стратегії ненасильства.

Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 15 червня 2007 року, що передбачає проведення Міжнародного дня ненасильства, цей день слугує ще одним приводом для того, щоб пропагувати гасло ненасильства, зокрема й через просвітницьку та суспільно-роз'яснювальну роботу. У резолюції підтверджується універсальна значущість принципу ненасильства, а також бажання утвердити культуру миру, терпимості, розуміння і ненасильства.

Державний міністр з міжнародних справ Індії пан Ананд Шарма, вносячи цю резолюцію від імені 140 авторів на розгляд Генасамблеї, заявив, що широкий і різноманітний спектр авторів цієї резолюції є відображенням почуття глибокої поваги до Махатми Ґанді, а також невичерпного значення його філософських поглядів. У своєму виступі він навів такий вислів покійного керівника: "Ненасильство є найбільшою силою в руках людства. Воно могутніше за найпотужнішу руйнівну зброю, породжену людською винахідливістю".

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі