RU

Міжнародний день охорони озонового шару

Міжнародний день охорони озонового шару

Міжнародний день охорони озонового шару - проголошений 16 вересня Генеральною асамблеєю ООН у 1994 році в спеціальній резолюції. Дату Міжнародного дня обрано на згадку про день підписання Монреальського протоколу щодо речовин, які руйнують озоновий шар.

Історія. У 1995 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару. Саме цього дня у 1987 році було підписано Монреальський протокол щодо речовин, що руйнують озоновий шар.

Усі держави-члени ООН покликані присвятити 16 вересня кожного року пропаганді на національному рівні конкретної діяльності відповідно до завдань і цілей, викладених у Монреальському протоколі та поправках до нього, що спрямовані на захист озонового шару, який фільтрує сонячне проміння та запобігає згубному впливу ультрафіолетового випромінювання на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.

За даними ООН, щорічно від меланоми та інших ракових захворювань шкіри помирає 66 тис людей. Більшість цих хвороб спричинені негативним впливом ультрафіолетового випромінювання, від якого особливо страждають діти.

В ООН також констатують, що за 20 років дії Монреальського протоколу щодо речовин, які руйнують озоновий шар, світове виробництво і споживання цих речовин (у т.ч. хлорфторвуглецю, гідрохлорфторвуглецю) згорнуто більш ніж на 80%. З року в рік відзначається прогрес у глобальних зусиллях з відновлення озонового шару.

За прогнозами експертів, повне відновлення озонового шару в середніх широтах і Арктиці відбудеться приблизно до 2049 року - на п'ять років пізніше, ніж передбачалося раніше. В Антарктиці це станеться приблизно до 2065 року - на 15 років пізніше, ніж думали раніше.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі