RU

Міжнародний день пам'яток і визначних місць

Міжнародний день пам'яток і визначних місць
Дати проведення: 18 Квітня (18 квітня)

Міжнародний день пам'яток та історичних місць - відзначається 18 квітня. Встановлений Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО, з метою привернути увагу громадськості до питань захисту та збереження всесвітньої культурної спадщини.

Історія. Цей міжнародний день заснований у 1983 році Міжнародною радою з питань пам'яток і визначних місць (The International Council on Monuments and Sites, ICOMOS). Ця неурядова міжнародна організація об'єднує в усьому світі понад 7500 фахівців (архітекторів, істориків, археологів, мистецтвознавців, географів, антропологів, інженерів і містобудівників), які працюють над затвердженням, упровадженням і дотриманням міжнародних конвенцій із консервації та збільшення значущості культурної та природної спадщини.

Робота ICOMOS ґрунтується на принципах, закладених у 1964 році Венеціанською хартією зі збереження пам'яток і визначних місць. Члени організації сприяють поліпшенню збереження культурної та природної спадщини, стандартів і методів для різних типів спадщини: будівель, історичних міст, пейзажів, археологічних ділянок.

Сьогодні у співпраці з більшістю країн світу роботу з визначення пам'яток природи і культури, гідних називатися об'єктами всесвітньої спадщини, сприяючи їх збереженню для майбутніх поколінь, веде Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО, UNESCO).

Ухвалена у 1972 році Конвенція про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини ґрунтується на тому, що деякі цінності культурної та природної спадщини становлять виключний інтерес для всього світу і тому мають вважатися частиною всесвітньої спадщини всього людства. Список всесвітньої спадщини (World Heritage List) охоплює сьогодні 878 об'єктів, що мають визначну універсальну цінність, зокрема 679 об'єктів культурної, 174 - природної та 25 об'єктів змішаної спадщини у 145 країнах.

У 1999 році президент України Леонід Кучма підписав указ, яким на підтримку ініціативи науковців, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури було засновано День пам'яток історії та культури.

Свято відзначають щорічно 18 квітня - у Міжнародний день пам'яток і визначних місць, який ще називають Міжнародним днем пам'яток історії, культури та визначних місць, Міжнародним днем охорони пам'яток та історичних місць тощо.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі