RU

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності
Протитанкові міни (Фото - Telgram Новини КОС ЗСУ)

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності – відзначається щороку 4 квітня, починаючи з 2006 року. Міжнародний день було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН.

Історія. У грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН на своєму пленарному засіданні ухвалила офіційно проголосити 4 квітня Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності, та відзначати його щороку.

Генасамблея ООН закликала країни світу і відповідні організації сприяти створенню і розвитку національного потенціалу для здійснення пов'язаної з розмінуванням діяльності в країнах, в яких міни і вибухонебезпечні пережитки війни створюють серйозну загрозу безпеці, здоров'ю і життю місцевого цивільного населення. А також перешкоджають здійснюваним на загальнодержавному і місцевому рівнях зусиллям у сфері соціально-економічного розвитку. Асамблея закликала всі держави, а також всю систему ООН забезпечувати допомогу країнам, які стикаються з проблемою мін і вибухонебезпечних пережитків війни.

У відповідній резолюції також наголошується на необхідності переконати всі держави, що стикаються з мінною загрозою, в тому, що вони повинні припинити подальше встановлення протипіхотних мін та інших аналогічних пристроїв.

З початком російської агресії на Донбасі дуже затребуваною виявилася робота співробітників Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС. З липня 2014 р. по травень 2016 р. у Донецькій і Луганській областях розміновано 13 тисяч гектарів території, 40 га акваторії, понад тисячу об'єктів інфраструктури. За два роки на сході України знешкоджено 57 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких - замасковані під дитячі іграшки вибухові пристрої.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі