RU

Міжнародний день секретаря

Міжнародний день секретаря
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 24 Квітня (Середа останнього повного тижня квітня. У 2024 році – 24 квітня)

Міжнародний день секретаря - щороку в середу останнього повного тижня квітня - свято тих, хто відповідає за роботу офісу, веде діловодство та асистує керівникам компаній, державних організацій, установ. Ідеться про секретарів, до чиїх обов'язків сьогодні входить уже далеко не тільки планування зустрічей шефа, стенографування, приймання телефонних дзвінків. Сьогодні секретарі - офісні фахівці, адміністратори, особисті асистенти, офіс-менеджери і навіть керуючі базами даних.

Історія свята. День секретаря вперше був відсвяткований у США у 1952 році Національною асоціацією секретарів, відомою зараз як Міжнародна асоціація професійних адміністративних працівників (International Association of Administrative Professionals), з метою оцінити внесок і зусилля секретарів на робочому місці та сприяти популяризації серед населення секретарських і адміністративних посад.

У 2000 році свято під назвою День секретаря (Professional Secretaries Day) переросло в День професійних адміністративних працівників (Administrative Professionals Day). Сьогодні його, як і раніше, активно відзначають у США, проводять у середу останнього повного тижня квітня. Саме цей день вважають своїм святом секретарі, офіс-менеджери та помічники керівників у багатьох інших країнах світу (більшість країн відзначають у той самий день, що й США), за винятком Австралії, де День секретаря відзначають у першу п'ятницю травня, Нової Зеландії (остання середа квітня), Пакистану (третя середа квітня), Папуа-Нової Гвінеї (четверта п'ятниця квітня), Південної Африки та Зімбабве (перша середа вересня).

За даними Міжнародної асоціації професійних адміністративних працівників, у День секретаря в багатьох компаніях світу на честь секретарів влаштовують святкові обіди, їх звільняють від рутинної роботи, а їхні керівники традиційно дарують їм квіти, цукерки або парфуми як подарунки.

Свята сьогодні
Сьогодні 13 Червня 2024г (Чт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі