RU

Міжнародний день сімей

Міжнародний день сімей
Дати проведення: 15 Травня (15 травня)

Міжнародний день сімей – міжнародний день, що відзначається у системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно відзначається 15 травня, в Україні за назвою День сім'ї з 2024 року.

Історія. Міжнародний день сімей відзначається щорічно 15 травня, починаючи з 1994 року. Роком раніше Генеральна асамблея ООН, підтверджуючи рішучість сприяти соціальному прогресу та усвідомлюючи, що у різних соціальних, культурних та політичних системах існують різні концепції сім'ї, а також розуміючи, що сім'я як основний осередок суспільства є важливим фактором сталого розвитку на всіх рівнях суспільства, проголосила 15 травня Міжнародний день сімей. Асамблея також проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї з метою підвищення поінформованості з питань сім'ї та нарощування потенціалу країн, що дозволяє вирішувати проблеми сім'ї за допомогою комплексних стратегій.

Згідно з офіційною статистикою, у 2014 році в Україні спостерігалося збільшення кількості укладених шлюбів (299 тис. проти 295 тис. у 2013 році, без урахування тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму) та скорочення кількості розлучень (129,4 тис. розлучень при 130,7 тис. у 2013 році). Разом з тим, впали показники народжуваності - 411,8 тис. новонароджених (порівняно з 465,9 тис. у 2013-му, без урахування тимчасово окупованих територій).

У кількох містах України у 2016 році було впроваджено альтернативу багатомісячному очікуванню своєї черги у РАГСі - послуга "Шлюб за добу". Новим сервісом до кінця року скористалися понад 3,5 тисячі пар.

У доповіді ООН про світові демографічні тенденції, оприлюдненій у квітні 2014 року, зазначається, що чисельність світового населення досягла 7,2 млрд осіб у 2014 році і, як очікується, зросте на більш ніж 2 млрд осіб до 2050 року. Більшість майбутнього приросту населення припадатиме на менш розвинені регіони. Найбільше скорочення населення очікується в Німеччині, Китаї, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, Таїланді, Японії та Україні.

В Україні. 28 липня 2023 в Україні встановлено День сім'ї, який відзначатиметься щорічно 15 травня - у Міжнародний день сімей.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі