RU

Міжнародний день солідарності людей

Міжнародний день солідарності людей
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 20 Грудня (20 грудня)

Міжнародний день солідарності людей – цей День було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції, присвяченій проведенню першого Десятиліття ООН боротьби з ліквідацією бідності (резолюція №A/RES/60/209). Відзначається щорічно 20 грудня, починаючи з 2006 року.

Резолюція посилається на Декларацію тисячоліття Організації Об'єднаних Націй, в якій йдеться про те, що солідарність у XXI столітті стане однією з фундаментальних цінностей людства.

Щодо проблеми злиднів, то, як зазначено в резолюції, її ліквідація є найбільшим глобальним завданням сучасності та необхідною передумовою сталого розвитку, особливо країн, що розвиваються. Кожна країна несе головну відповідальність за власний сталий розвиток і ліквідацію злиднів, роль національної політики та стратегій у галузі розвитку неможливо переоцінити і що необхідні узгоджені та конкретні заходи на всіх рівнях, щоб країни, що розвиваються, мали можливість покінчити зі злиднями та досягти мети сталого розвитку.

Поступальне економічне зростання, що підкріплюється зростанням продуктивності та сприятливою кон'юнктурою, у тому числі для приватних інвестицій та підприємницької діяльності, необхідне для ліквідації бідності, досягнення узгоджених на міжнародному рівні цілей у галузі розвитку, у тому числі сформульованих у Декларації тисячоліття, та підвищення рівня життя. Генасамблея ООН також підтвердила важливе значення внеску країн, що розвиваються, і допомоги, яку вони надають іншим країнам, що розвиваються, в рамках співпраці Південь-Південь, для забезпечення розвитку та ліквідації бідності. І визнала, що для ліквідації бідності країнами, що розвиваються, абсолютно необхідно, щоб ці країни були інтегровані у світову економіку і на справедливій основі користувалися благами глобалізації.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі