RU

Міжнародний день стоматолога

Міжнародний день стоматолога
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 9 Лютого (9 лютого)

Міжнародний день стоматолога – міжнародне професійне свято стоматологів, що у світі святкують щорічно 9 лютого. В Україні відзначається з 1993 року.

Історія. Свято приурочене до дня Святої Аполлонії - образу, що дійшов до нас крізь століття.

Аполлонія була дочкою видного олександрійського чиновника, яка увірувала в Христа. На думку гонителів християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, які повинні були дотримуватися багатобожжя і вірити в божественне походження імператора.

Аполлонію піддали жорстоким тортурам, вимагаючи зречення від християнства. Коли вона відмовилася зректися своєї віри, їй вирвали всі зуби і стали погрожувати спалити живцем.

Аполлонія не здригнулася перед лицем смерті. Вона попросила її розв'язати, а потім сама кинулася у вогонь. Це сталося 9 лютого 249 року.

Страждання і християнський подвиг Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда: мовляв, варто тільки вимовити ім'я Аполлонії, помолитися їй - і зубний біль вщухне. 300 року Аполлонія була канонізована церквою як свята мучениця. Її день - 9 лютого.

Стародавні "стоматологи" використовували прототип першої бормашини ще дев'ять тисяч років тому. Таке несподіване відкриття зробили вчені зі США та Франції.

Дослідивши знайдені в пакистанській провінції Белуджистан рештки людей, які жили 7-5,5 тисяч років до нашої ери, вони виявили в деяких зубах зроблені за життя майже ідеальні отвори діаметром 1-3 мм і глибиною до 3,5 мм. Про вміння стародавніх "стоматологів" свідчить той факт, що в низці випадків просвердлені важкодоступні корінні зуби, причому один з отворів розташовувався з внутрішньої сторони щелепи. Сучасний лікар-дантист високо оцінив роботу майстра, який жив багато тисячоліть тому.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі