RU

Міжнародний день студентів

Міжнародний день студентів
Джерело фото: depositphotos.com

Міжнародний день студентів - дату свята було засновано 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів у Празі на згадку про розправу над чеськими студентами-патріотами.

Історія цього свята, яке сьогодні відзначається з розмахом та веселощами, насправді омита кров'ю та овіяна порохом війни. 28 жовтня 1939 року в окупованій Чехословаччині празькі студенти та викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення держави. Проте фашистські підрозділи розігнали збори. Під час сутички був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. У день його похорону (15 листопада) на вулиці вийшли сотні людей. Підсумком імпровізованої акції протесту став арешт десятків демонстрантів. А рано вранці 17 листопада окупанти оточили гуртожитки та заарештували понад тисячу студентів. Всі вони були переправлені до концентраційного табору в Заксенхаузен. Дев'ятеро людей есесівці стратили у тюремних стінах у празькому районі Рузині.

Крім того, за наказом Адольфа Гітлера, всі чеські виші були закриті до кінця війни.

У 1990 році день 17 листопада отримав у Чехословаччині державний статус і був проголошений Днем боротьби студентів за свободу та демократію. З самого ранку 17 листопада на вулицю Народну у Празі приходять люди, які приносять свічки та квіти.

А в усьому світі День студентів є днем солідарності та об'єднання учнів усіх факультетів та навчальних закладів.

В Україні 17 листопада, окрім міжнародного, відзначається ще й український День студента. Це свято було встановлено указом президента Леоніда Кучми від 16 червня 1999 року "на підтримку ініціативи студентської молоді України".

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі