RU

Всесвітній день театру

Всесвітній день театру
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 27 Березня (27 березня)

Всесвітній день театру - міжнародне професійне свято всіх працівників театру, яке відзначають по всій планеті щорічно 27 березня.

Історія. Слово "театр" походить від грецького "theatron" - місце для видовищ, видовище. Театр – це рід мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою.

Всесвітній день театру відзначають щорічно, починаючи з 1962 року. Свято встановлено у 1961 році у Відні на IX Конгресі Міжнародного інституту театру (International Theatre Institute).

Міжнародний інститут театру - це міжнародна театральна організація, заснована ЮНЕСКО ум1948 році в Празі. Сприяє встановленню контакту між театрами різних країн та обміну інформацією. Об'єднує національні центри у 100 країнах світу.

Щороку Міжнародний інститут театру пропонує відомому театральному діячеві звернутися до світової громадськості з якимось посланням, міжнародним зверненням. Перше таке послання було написано у 1962 році Жаном Кокто (Jean Cocteau), французьким письменником, сценаристом, режисером театру та кіно.

У 2008 році така місія була покладена на відомого канадського театрального режисера Робера Лепажа (Robert Lepage), який розповів про те, що не варто побоюватися настання технології на театральні підмостки. "Технологія лежить в основі театру, її не слід побоюватися, на неї слід спиратися. Збереження та виживання театрального мистецтва залежить від його здатності видозмінюватися, використовуючи нові інструменти та нову мову", - йшлося у посланні.

В Україні традиційно з нагоди Всесвітнього дня театру проводяться театральні фестивалі, нагороджуються мистецькі колективи, театри показують свої найкращі вистави.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі