RU

Міжнародний день толерантності

Міжнародний день толерантності
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 16 Листопада (16 листопада)

Міжнародний день толерантності – свято, яке відзначається 16 листопада у всьому світі. Він був запроваджений у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня було прийнято Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність всіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, яка проголошує неприйняття всіх форм дискримінації, недопущення геноциду та покарання за нього.

Історія. У 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам організації щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

У посланні з цього приводу Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун звертає увагу на серйозні загрози людству та наголошує, що протистояти їм можна шляхом розвитку культурного різноманіття та заохочення освіти на благо миру.

"Терпимість є основою для взаємного розуміння та поваги. Це такий підхід до життя, який дозволяє розквітати багатому різноманіттю світових культур. Це і наріжна складова наших зусиль щодо просування глобальної гармонії", - заявив глава ООН.

Пан Гі Мун підкреслив, що заохочення терпимості особливо важливе в нинішню епоху глобалізації, мобільності та взаємозалежності. За його словами, саме терпимість здатна розряджати потенційні конфлікти та сприяти профілактиці появи теорій расової чи культурної переваги.

Водночас Генсек ООН закликав не плутати терпимості зі поступливістю, поблажливістю чи байдужістю. "Бути терпимим не означає залишатися пасивним перед расизмом і ксенофобією або ж мовчати, коли меншості, біженці, трудящі-мігранти та інші вразливі групи стикаються з жорстоким поводженням", - заявив глава ООН. Він додав, що толерантність є для всіх нас приписом підійматися та подавати свій голос на захист усіх, кого позбавляють основних прав та свобод. Пан Гі Мун закликав подвоїти зусилля для досягнення за допомогою терпимості глобальної культури гармонії та миру.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі