RU

Міжнародний день дівчаток

Міжнародний день дівчаток
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine

Міжнародний день дівчаток його також називають День дівчини та Міжнародним днем ​​дівчини (англ. International Day of the Girl Child) – свято, яке було проголошено ООН у 2012. Мета святкування – привернення уваги до дискримінації дівчаток у різних країнах, підвищення поінформованості про гендерну нерівність, з якою стикається малеча у всьому світі. Ця нерівність включає такі галузі, як доступ до освіти, соціальні права, медичне обслуговування, захист від дискримінації, насильство щодо жінок та примусовий шлюб у дитячому віці.

Історія свята. Ініціативу щодо ухвалення резолюції на запровадження Міжнародного дня дівчаток було висунуто з боку Канади на Генеральній Асамблеї ООН. Просуванням резолюції займалася канадський міністр у справах жінок Рона Емброуз. 19 грудня 2011 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 66/170, в якій проголосила 11 жовтня Міжнародним днем ​​дівчаток на знак визнання їхніх прав і проблем, з якими стикаються 1,1 мільярда дівчаток у всьому світі, з дискримінацією та насильством.

День девочек Свято Міжнародний День Дівчинки підвищує обізнаність з проблемами, з якими стикаються дівчата у всьому світі. Понад 62 мільйони юних представниць прекрасної статі у всьому світі не мають доступу до освіти. У всьому світі та загалом дівчатка віком від 5 до 14 років витрачають на 40% більше часу на домашні справи, ніж хлопчики того ж віку. Загалом кожна третя дівчина одружена до 18 років.

Кожен рік у рамках свята має певну тему. Перший рік святкування у 2012 році був присвячений темі ранніх шлюбів, які є порушенням прав людини та впливають на всі аспекти життя дівчаток. За даними ООН, практично кожна третя молода жінка віком від 20 до 24 років вперше одружилася до досягнення нею 18-річного віку. Найчастіше така практика зустрічається у Південній Азії (46%), країнах Африки, розташованих на південь від Сахари (37%), державах Латинської Америки та Карибського басейну (29%). На долю Європейського союзу та країн СНД припадає 11% таких випадків.

На думку експертів ООН, насильно віддані під вінець дівчатка перетворюються на рабинь до кінця своїх днів - на рабинь по дому, сексуальних рабинь, а їхні права на доступ до медицини, до освіти, на фізичну та моральну свободу порушуються.

Другий рік святкування, у 2013 році, був присвячений "Інновації в освіті для дівчаток", третій у 2014 році був присвячений "Розширенню прав дівчат-підлітків: припинення циклу насильства", четвертий, 2015 року, був "Сила дівчини-підлітка: бачення на 2030 рік". Тема 2016 – "Досягнення дівчат: прогрес мети: що важливо для дівчаток".

День дівчат допомагає підвищити поінформованість не лише про проблеми, з якими стикаються дівчата, а й про те, що може статися, коли ці проблеми будуть вирішені. Наприклад, навчання дівчаток допомагає знизити рівень ранніх шлюбів та хвороб, допомагає зміцнити економіку та дає дівчаткам доступ до більш високооплачуваної роботи.

Всесвітній день дівчаток. У багатьох країнах планують різні заходи щодо цього свята. Деякі з них спонсоруються Організацією Об'єднаних Націй, наприклад, Мумбаї, Індія. Місцеві організації розробляють власні заходи. До 2013 року, у всьому світі, було близько 2043 подій, присвячених цьому дню. У соціальних мережах використовують хештег, #dayofthegirl, щоб відстежувати події та новини про свято.

Фото: iStock/Global Images Ukraine

Свята сьогодні
Сьогодні 5 Травня 2024г (Нд):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі