RU

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 14 Листопада (14 листопада)

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом - цей день є важливим нагадуванням усьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання неухильно зростає.

Метою Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом є підвищення глобальної поінформованості про діабет - про зростаючі показники захворюваності у всьому світі та про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби у багатьох випадках. Цей День, заснований Міжнародною федерацією діабету (МФД) та ВООЗ, відзначається 14 листопада, у день народження Фредеріка Бантинга, який разом із Чарльзом Бестом відіграв вирішальну роль у відкритті 1922 року інсуліну – ліків, які рятують життя людям, хворим на діабет.

За оцінками ВООЗ, у 2005 році понад 180 млн. людей у всьому світі були хворі на діабет. Без належних втручань до 2030 року це число, ймовірно, збільшиться більш ніж удвічі. Майже 80% випадків смерті від діабету відбувається у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

За даними 2007 року, в Україні кількість хворих на цукровий діабет перевищувала 1 млн. осіб. За останні роки показник захворюваності на цукровий діабет у країні збільшився практично вдвічі - зі 115,6 у 1993 році до 228,1 на 100 тис. населення - у 2006-му.

Україна – одна з небагатьох держав, які мають власне виробництво інсулінів.

Близько 160 тис. хворих потребують інсулінотерапії, у тому числі близько 8 тис. дітей.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі