RU

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу
Джерело фото: depositphotos.com

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу - міжнародний день ООН, що відзначається щорічно 24 березня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка у 1993 році оголосила туберкульоз глобальною проблемою.

Історія. Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу та зусилля з ліквідації цього захворювання. Нині третина світового населення інфікована туберкульозом. Всесвітній день покликаний привернути увагу до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування.

Щорічно цей захід проводиться 24 березня в ознаменування того, що цього дня у 1882 році доктор Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу - туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування та лікування туберкульозу.

Туберкульоз - інфекційна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом, якій можна запобігти і лікувати. Люди з бактеріями в легенях можуть під час кашлю інфікувати інших людей. За умови раннього виявлення туберкульозу та проходження повного курсу лікування хворі люди швидко стають незаразливими і, зрештою, виліковуються.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) працює над скороченням показників поширеності туберкульозу та смертності від нього. Завдання щодо досягнення результатів, вперше поставлені Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я у 1991 році: виявляти принаймні 70% нових випадків захворювання та успішно виліковувати щонайменше 85% виявлених хворих.

Медична довідка. Заразні тільки ті люди, які хворі на туберкульоз легенів. Під час кашлю, чхання, розмови або плювання ці люди виділяють у повітря бактерії, які називаються бацилами. Для інфікування людині достатньо вдихнути лише незначну кількість цих бактерій.

Без відповідного лікування кожна людина, хвора на активну форму туберкульозу, щороку заражає, в середньому, 10-15 осіб. Однак люди, інфіковані бацилами туберкульозу, не обов'язково хворіють на цю хворобу. Імунна система "відгороджується" від бацил, які під захистом товстого воскового шару роками можуть залишатися в "дрімотному" стані. У разі ослаблення імунної системи ризик захворювання зростає.

Щосекунди хтось у світі інфікується бацилами туберкульозу.

5-10% людей, інфікованих бацилами туберкульозу (але не інфікованих ВІЛ), хворіють або стають заразними на якомусь етапі їхнього життя. Ризик розвитку туберкульозу в людей, інфікованих ВІЛ і туберкульозом, набагато вищий.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі