RU

Міжнародний день інтелектуальної власності

Міжнародний день інтелектуальної власності
Джерело фото: depositphotos.com

Міжнародний день інтелектуальної власності - встановлений у вересні 2000 року на засіданні Генеральної асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Відзначається щорічно 26 квітня в день народження ВОІВ - організації, що сприяє охороні та розвитку інтелектуальної власності в усьому світі.

Історія. Саме 26 квітня 1970 року набула чинності Конвенція, яка заснувала Всесвітню організацію інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization, WIPO). Це спеціалізована установа ООН, діяльність якої спрямована на розвиток збалансованої та доступної міжнародної системи інтелектуальної власності. Саме ж свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої організації інтелектуальної власності у вересні 2000 року. Відзначається з 2001-го.

Більшості людей відомо про існування інтелектуальної власності (ІВ), зокрема, авторського права, патентів, промислових зразків і товарних знаків. Однак багато хто все ще вважає, що ці поняття належать до сфери бізнесу та права і майже неактуальні для їхнього життя.

Інтелектуальна власність поділяється на категорії:

- промислова власність, яка включає винаходи (патенти), товарні знаки, промислові зразки та географічні зазначення джерела походження;

- авторське право, яке охоплює літературні та художні твори (романи, вірші та п'єси, фільми, музичні твори) і твори образотворчого мистецтва (малюнки, картини, фотографії та скульптури), а також архітектурні споруди.

Міжнародний день інтелектуальної власності традиційно супроводжується присвяченими до нього зустрічами, заходами та кампаніями з метою домогтися кращого розуміння широким загалом того, що реально являє собою інтелектуальну власність, і показати, яким чином система ІВ сприяє не тільки розвитку музики, мистецтва та індустрії розваг, а й створенню всіх товарів та інноваційних технологій, що визначають обличчя світу, який нас оточує.

Щороку WIPO публікує послання генерального директора, розміщує короткі рекламні ролики на міжнародних телеканалах і поширює плакати та інші інформаційно-пропагандистські матеріали серед відомств і організацій.

Україна є членом WIPO з 1991 року.

Свята сьогодні
Сьогодні 30 Травня 2024г (Чт):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі