RU

Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин
Джерело фото: depositphotos.com

Всесвітній день захисту тварин - міжнародний день, покликаний звернути увагу людства на проблеми решти мешканців планети Земля, відзначається щорічно 4 жовтня.

Історія свята. Всесвітній день тварин засновано Міжнародним конгресом прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції у 1931 році. Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу. Вони проводять різноманітні заходи з метою підвищення суспільної свідомості та активності громадян щодо захисту тварин.

Дата 4 жовтня була обрана не випадково. Це день католицького святого Франциска Ассизького, який вважається покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам.

У 2008 році у Всесвітній день тварин у Києві біля арки Дружби народів відбувся благодійний марафон "Відкрий їм своє серце". Мета акції - прояв громадської підтримки гуманного і відповідального ставлення до тварин, підтримка міської програми розв'язання проблеми бездомних тварин, а також вираження протесту проти жорстокого ставлення до тварин.

У рамках марафону відбулися автопробіг і пробіг із тваринами. У програмі заходу також були конкурс дитячих малюнків на асфальті, вернісаж щасливих історій, лотерея, благодійний ярмарок, безоплатні ветеринарні консультації, виставка фотографій та акція "Знайди друга".

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі