RU

Всесвітній день книжок та авторського права

Всесвітній день книжок та авторського права
Дати проведення: 23 Квітня (23 квітня)

Всесвітній день книжок та авторського права - відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року. Всесвітній день було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО. Рішення було ухвалено з метою просвітництва та розвитку культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найважливішим засобом поширення знання і найнадійнішим способом його збереження.

Історія. 23 квітня - символічна для світової літератури дата. Цього дня 1616 року померли Сервантес, Шекспір та Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон, X.Лакснесс, Володимир Набоков, Дж.Пла і Мануель Мехіа Вальєхо.

Генеральна конференція ЮНЕСКО, що відбувалася у 1995 році в Парижі, вирішила віддати цього дня данину поваги книжкам і авторам, закликаючи всіх (і особливо молодь) знаходити задоволення в читанні та поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства. Конференція заснувала Всесвітній день книги та авторського права і Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів терпимості в дитячій та юнацькій літературі.

Сама ж традиція святкування Дня книги народилася в Каталонії, де 23 квітня (у День Св.Георга) за кожну куплену книгу дарували троянду.

Своїм святом День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. Традиційно цього дня в багатьох країнах світу організовуються книжкові ярмарки та виставки.

Одним із найважливіших досягнень стало впровадження всесвітнього символу авторського права - © - під час організованої ЮНЕСКО 1952 року конференції, під час якої було ухвалено Всесвітню конвенцію про авторське право.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі