RU

Міжнародний день медичної сестри - святкування внеску медичних сестер у розвиток суспільства. Відбувається щорічно 12 травня під егідою Міжнародної Ради медсестер (ICN).

Історія. Всесвітній день медичних сестер відзначають щорічно 12 травня - у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (12.05.1820 - 13.08.1910). Офіційно свято засновано у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначали за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала в Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великої Британії та Сардинії), послідовно впроваджуючи принципи санітарії, внаслідок чого знизилася смертність. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Найтінгейл відома як засновник професії медичних сестер та ініціатор реформи госпіталів.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл - найвищу нагороду для медичних сестер. Її 1912 року заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, які відзначилися в роки війни або в мирний час. Зокрема, цю нагороду вручають тим медичним сестрам, які проявили у воєнний або мирний час відчайдушну хоробрість і продемонстрували виняткову відданість пораненим, хворим, калікам або людям, чиє здоров'я було під загрозою. Її лауреатами можуть бути тільки дипломовані медичні сестри та добровільні санітарки - члени національних товариств Червоного Хреста, а також ті, хто активно співпрацює з національними товариствами або організаціями, які надають медичну допомогу.

У СРСР лише 44 медсестри були нагороджені цією унікальною нагородою. За роки незалежності України медаллю імені Флоренс Найтінгейл нагороджено 17 українських патронажних сестер Червоного Хреста.

З ініціативи Міністерства охорони здоров'я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри і в Україні, починаючи з 1997 року.

Асоціацію медичних сестер України створено в травні 1997 року як добровільну всеукраїнську громадську організацію. Її мета - захист соціальних, творчих, економічних інтересів молодших медичних спеціалістів, підвищення їхньої професійної кваліфікації та підтримка пріоритету гуманітарних цінностей медсестринства. Входить до складу Міжнародної ради медсестер, що об'єднує близько 150 національних організацій фахівців сестринської справи.

Міжнародна рада медсестер (ICN) - перша у світі професійна організація, що об'єднує медсестер і сестер милосердя зі 128 країн. Функціонує з 1899 року. Робота організації спрямована на забезпечення шляхом співпраці з національними організаціями якісного догляду для всіх, ведення глобальної політики здоров'я, просування на міжнародному та національному рівнях знань про діяльність медичних сестер і забезпечення поваги в усьому світі стосовно цієї професії, а також кваліфікацію і постійне підвищення компетентності представників цієї сфери.

У багатьох країнах світу відчувається нестача медичних сестер, Україна - не виняток. Причини - низька оплата праці та мала престижність професії.

Свято в інших календарях
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі