RU

Всесвітній день охорони праці

Всесвітній день охорони праці
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 28 Квітня (28 квітня)

Всесвітній день охорони праці - день, що відзначається щорічно 28 квітня. Це також міжнародний день пам'яті робітників, які загинули або дістали травми на роботі.

Історія. У всьому світі 28 квітня відзначають як Всесвітній день охорони праці. Ця дата заснована Міжнародною організацією праці (International Labour Organization). Ідея виникла у 1989 році, коли американські та канадські робітники вперше відзначили День пам'яті загиблих, травмованих, важко хворих товаришів по роботі.

Всесвітній день охорони праці встановлено для того, щоб привернути увагу світової громадськості до глибин проблеми, до того, як створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

В Україні щороку на виробництві травмуються близько 20 тис. осіб, з них майже кожен 20-й випадок - зі смертельними наслідками. Зокрема, у 2007 році загинули 1176 осіб, у 2008-му - 1005 осіб. Загалом, ризик загибелі або травмування працівників у галузях національної економіки значно вищий, ніж у розвинених європейських країнах. Серед причин нещасних випадків - порушення вимог безпеки, незадовільний технічний стан виробництва, порушення вимог трудової та виробничої дисципліни. Через незадовільні санітарно-гігієнічні умови праці щороку майже на 7 тис. зростає кількість осіб, які отримали професійні захворювання. Згідно зі статистикою, в Україні найбільш травмонебезпечною є вугільна галузь.

В Україні День охорони праці відзначається щорічно 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці. Відповідний указ підписав президент України Віктор Ющенко у 2006 році - з метою привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, а також із метою вшанувати пам'ять загиблих на виробництві.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):
lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі